Přehled událostí ze dne 15.března 2012

P1001977.jpg

Strážníci zajistili muže, který vyhrožoval správci ubytovny nožem. Zloděj si chtěl odnést cukrovinky za stovky korun. Strážníci našli ukradenou bránu a zjistili podezřelého.

Strážníci zajistili muže, který vyhrožoval správci ubytovny nožem

Razantním způsobem se vstupu do ubytovny v Řečkovicích v pondělí domáhal čtyřiatřicetiletý muž, který sem údajně přišel navštívit svou známou. Když mu správce objektu sdělil, že není oprávněn v ubytovně pobývat, nezvaný návštěvník ho nejdříve verbálně napadl a při vyhrocení konfliktu mu dokonce začal vyhrožovat zabitím nožem. Správce objektu však neustoupil a obrátil se na linku 156. Přivolané hlídce strážníků sdělil, že když agresivní muž pochopil, že jeho záměr dostat se dovnitř nebude úspěšný, z místa uprchl. Když strážníci na základě detailního popisu osoby začali po muži pátrat, objevili záhy v Ječné ulici jedince, který odpovídal popisu a vyzvali ho k prokázání totožnosti. Tomu muž vyhověl pouze předložením lékařské zprávy. Při prověřování její hodnověrnosti a obsahu hlídka zjistila, že muž byl před krátkou dobou hospitalizován s infekčním onemocněním. Na místo byl proto k posouzení nakažlivosti povolán lékař, který konstatoval, že se dotyčný může pohybovat kdekoliv bez omezení a poskytl mu roušku s doporučením jejího využívání. Strážníci agresora vyzvali, aby jim vydal zbraň, jíž vyhrožoval správci objektu. Muž uposlechl a předal jim 22 cm dlouhý kuchyňský nůž s dřevěnou rukojetí, jehož samotná čepel měla 11 cm. Kvůli podezření z trestného činu byl muž předán republikové policii. (pš)

Zloděj si chtěl odnést cukrovinky za stovky korun

Ostraha obchodu na Pálavském náměstí kontaktovala dnes odpoledne městskou policii. Troufalý zloděj se prosmýknul kolem pokladen s cukrovinkami v hodnotě více než 1600 korun. Strážníci na místě skutečně našli dvaatřicetiletého muže, který měl sladkosti ukryté ve své tašce. Hlídce se ke krádeži přiznal. Strážníci se prověřením dokladů přestupce ujistili, že není hledaný policií. Za svůj čin si odnesl tisícikorunový pokutový bloček. V kontextu s charakterem zboží strážníky zaujalo, že muž byl nedávno přistižen při krádeži zubních past za necelou tisícikorunu. (jag)

Strážníci našli ukradenou bránu a zjistili podezřelého

Část velké kovové brány zmizela dnes před polednem od domu v Bubeníčkově ulici v Židenicích. Nájemnice si proto přivolala na pomoc strážníky, kteří zamířili do nedaleké výkupny surovin. Zaměstnanec sběrny potvrdil, že polovinu brány o rozměrech 5 x 2 metry skutečně před okamžikem odkoupil. Hlídka pracovníka vyzvala, aby jí sdělil podrobnosti o člověku, který bránu přinesl. Zjistila tak totožnost sedmačtyřicetiletého podezřelého, který bude muset zodpovědět dotazy přestupkové komise. Nájemnice pak za pomoci hlídky a po dohodě s majitelem domu usadila polovinu brány zpět na původní místo. (jag)

Vytvořeno 15.3.2012 11:33:00 | přečteno 51x | ernest
load