Přehled událostí ze dne 14. února 2022

default news

Řidič uháněl před polednem po Úvoze stokilometrovou rychlostí, hlídka ho zastavila. Strážníci zachraňovali seniorku, která zůstala se zlomenou nohou uvězněná ve svém bytě.

Řidič uháněl před polednem po Úvoze stokilometrovou rychlostí, hlídka ho zastavila

Zhruba dvojnásobek nejvyšší možné rychlosti měl v neděli před polednem na tachometru řidič subaru při jízdě po Úvoze. Na povolené padesátce mu strážnici naměřili 102 kilometrů v hodině. Sedmačtyřicetiletého řidiče teď čeká kvůli výraznému překročení rychlostního limitu kromě pětibodového postihu až roční zákaz řízení motorových vozidel a nejméně pětitisícová sankce. (pš)

Strážníci zachraňovali seniorku, která zůstala se zlomenou nohou uvězněná ve svém bytě

Strach o svoji sousedku dostali o víkendu obyvatelé bystrckého domu. Přes dveře zaslechli její volání o pomoc a obrátili se na strážníky. Těm seniorka přes dveře sdělila, že upadla v koupelně a nemůže vstát. Zároveň si posteskla, že má zřejmě zlomenou nohu. Protože byla zamčená a klíče měla strčené v zámku, hlídka pořádkové jednotky městské policie musela hledat jiné řešení. Jako nejrychlejší varianta se ukázala cesta přes balkón. S využitím teleskopického žebříku ze služebního auta strážníci vylezli do nižšího patra a s pomocí speciálního vybavení a bez poškození majetku vstoupili do bytu. Devětasedmdesátileté ženě poskytli první pomoc a předali ji do péče zdravotníků. Ti ji po prvotním ošetření převezli sanitkou do nemocnice. (pš)



Vytvořeno 14.2.2022 15:30:19 | přečteno 175x | pavel.soba
load