Přehled událostí ze dne 14. sprna 2022

MP Brno lavicka rozbita vandalismus schreberovy 02

Mladíka, který prý rozlomil lavičku v parku, chytili strážníci krátce po činu. Muž se bál o kuličky, chtěl je prý jen pro sebe a spílal proto dětem. Strážníci v centru města bleskově chytili pětici podezřelých muž. Silně opilý muž napadl strážníky, jednoho z nich chtěl pokousat. Matka s tříletým chlapcem domů nedošla, strážníkům nadýchala skoro 3,5 promile. Stoupačkami se neslo volání o pomoc, v bytě ležela vyčerpaná žena.

Mladíka, který prý rozlomil lavičku v parku, chytili strážníci krátce po činu

Čerstvě rozbitou lavičku míjeli o víkendu návštěvníci Schreberových zahrádek. Jednu z latí prý v sobotu večer záměrně prokopl mladý muž, který do parku přišel s partou kamarádů. Strážníci ho našli v Černých Polích krátce po telefonickém oznámení. Ke zlomení dřevěné desky se přiznal a strážníkům s úsměvem odpověděl, že sám nezná důvod, proč městský mobiliář poničil. Mladíkovi bylo teprve patnáct let, a tak hlídka městské policie nahlásí vandalismus kromě přestupkové komise také sociálním pracovníkům. (jag)

Muž se bál o kuličky, chtěl je prý jen pro sebe a spílal proto dětem


Sprosté nadávky si prý musely vyslechnout dvě děti, které včera přistoupily k hodinovému stroji na náměstí Svobody. Dívka s chlapcem prý jen nahlédli dovnitř a uvažovali, že si jedním z otvorů zkusí chytit upomínkovou kuličku. To se však nelíbilo čtyřiatřicetiletému muži, který už na skleněnku u jedné ze čtyř štěrbin číhal a podle svědků odháněl děti od orloje a vulgárně na ně křičel. Přes nevybíravé výrazy se nechtěli přenést návštěvníci restaurační zahrádky ani matka dětí. Jakmile uviděli hlídku městské policie, požádali ji proto o pomoc. Muž se strážníkům přiznal a oni mu vysvětlili, že takové chování je naprosto nevhodné a dopustil se přestupku. Pochybení uznal a zaplatil jim vyměřenou pokutu. (jag)

Strážníci v centru města bleskově chytili pětici podezřelých mužů

Po náhlém útoku pěstmi následovalo v sobotu ráno na Moravském náměstí bleskové dopadení městskou policií. Jednadvacetiletý mladík doprovázený dalšími čtyřmi známými tam prý zbil třicetiletého muže sedícího na lavičce nedaleko kašny Umírněnosti. Potom rychle odešli na prostranství pod pomníkem rudoarmějce, kde ale celou pětici bryskně vypátrali strážníci i díky okamžitému telefonátu náhodného svědka na linku 156. Podezřelý měl podřený obličej a když sevřel dlaň, bylo patrné, že z kloubů na jedné ruce mírně krvácí. Strážníkům řekl, že potyčku rozpoutal kvůli velmi ostrým nadávkám, kterými muž skupinu častoval. Napadený, o kterého se mezitím starala další hlídka, měl podlitinu na oku a krev kolem úst. Oba muži odmítli ošetření. Strážníci případ předali přivolaným policistům. (jag)

Silně opilý muž napadl strážníky, jednoho z nich chtěl pokousat

Ostraha nákupního centra ve Slatině si v pátek pozdě večer nevěděla rady s mužem, který se tak silně opil, že s ním nebyla žádná domluva. Odejít prý odmítal, sprostě křičel, a nakonec usnul na stolku rychlého občerstvení. Na klidný hlas a šetrné probuzení strážníkem reagoval urážkami a po výzvě k prokázání totožnosti ukazoval hlídce nášivku na svém tričku. Bezdůvodný křik a arogantní chování završil tím, že se proti strážníkovi rozběhl s napřaženou levou rukou a pravou se pokusil udeřit do hlavy jeho kolegu. Agresora dostali pod kontrolu s použitím donucovacích prostředků a vzápětí ho kvůli prudkému odporu spoutali. Při vyvádění z budovy kolem sebe kopal, zuřivě nadával a jednoho ze strážníků se dokonce snažil pokousat. Kvůli poranění, které si přivodil nad okem, k němu strážníci přivolali zdravotníky. I na ně ale dlouho křičel a odmítal spolupracovat. Strážníci po ošetření požádali o příjezd i republikové policisty a ti si třiapadesátiletého podezřelého převzali a odvezli na služebnu. (jag)

Matka s tříletým chlapcem domů nedošla, strážníkům nadýchala skoro 3,5 promile

Žena, která šla v pátek večer s dítětem Bystrcí, byla tak silně opilá, že už ani nedokázala pokračovat v chůzi. Její bezmoc byla tak nápadná, že neušla ani projíždějícím řidičům. Svědci se v obavách o bezpečí dítěte obrátili na městskou policii a hlídka se brzy o pravdivosti telefonátu přesvědčila. Žena seděla opřená o zábradlí a vedle ní postával tříletý chlapec. Kvůli zastřené výslovnosti jí bylo špatně rozumět a dechová zkouška potvrdila těžkou opilost. Displej zobrazil hodnotu 3,43 promile alkoholu. Strážníkům se podařilo spojit se ženinou matkou. Přijela velmi rychle a v přítomnosti přivolaných policistů si vnuka převzala. Hlídka republikové policie vyloučila spáchání trestného činu a ponechala případ v kompetenci strážníků, událost tedy postoupí správnímu orgánu. Strážníci požádali o příjezd také zdravotníky, kteří dvaatřicetiletou ženu ošetřili a odvezli na internu do nemocnice. (jag)

Stoupačkami se neslo volání o pomoc, v bytě ležela vyčerpaná žena

Přes stoupačky komunikovala se svou sousedkou žena, která v sobotu ráno do řečkovického domu zavolala hlídku městské policie. Naštěstí uslyšela prosby o pomoc a v přítomnosti strážníků vyzvěděla od sousedky i její jméno a patro, ve kterém bydlí. Ležící seniorka potom hlídce přes dveře řekla, že před mnoha hodinami upadla a nedokáže vstát. Její dcera, která má u sebe klíče od bytu, však bydlí nedaleko, a tak se k ní jeden ze strážníků hned vypravil. Po chvíli se společně vrátili a vstoupili do předsíně, kde osmdesátiletá žena ležela. Strážníci se ujistili, že nemá bolesti a není si vědoma žádného poranění, a opatrně ji usadili do křesla v obývacím pokoji. Nabídky na přivolání lékaře seniorka odmítala. Stejně jako její dcera však strážníky ujistila, že v případě jakýchkoliv komplikací přivolá záchrannou službu. (jag)

Vytvořeno 14.8.2022 14:53:59 | přečteno 285x | jakub.ghanem
load