Přehled událostí ze dne 14. prosince 2022

default news

Mladý muž dostal na ulici epileptický záchvat, strážníci se zapojili do první pomoci. Chodkyně si nevědomky vykračovala po silnici, zmatená však nebyla

Mladý muž dostal na ulici epileptický záchvat, strážníci se zapojili do první pomoci

Operátorům linky 156 se v pondělí odpoledne ozval rozrušený muž, který v Žabovřeskách uviděl mladíka, který na ulici náhle upadl na zem a rozbil si při tom hlavu. Strážníkům na operačním středisku volající upřesnil, že mladý muž měl pravděpodobně záchvat. Do Záhřebské ulice tedy okamžitě vyrazila hlídka městské policie, aby mladému muži poskytla první pomoc. Ke zraněnému dvacetiletému muži vyjeli také zdravotníci, kteří vzápětí potvrdili, že muž prodělal epileptický záchvat. Po jejich prvotním ošetření se stav muže stabilizoval, a tak se celá situace obešla bez hospitalizace. (pš)

Chodkyně si nevědomky vykračovala po silnici, zmatená však nebyla

Přímo středem silnice si to v úterý před polednem namířila starší žena na jihu Brna. Řidiči projíždějící Moravanskou ulicí naštěstí na nenadálou překážku v provozu včas zareagovali a jeden z nich chodkyni odvedl do bezpečí. Z obavy, že by se na silnici mohla vrátit a nečekaná situace by mohla mít fatální následky, počkal se ženou na příjezd hlídky městské policie. Strážníci obratem ověřili její totožnost, aby měli jistotu, že případně není pohřešovaná. Nic takového se však nepotvrdilo, stejně jako původní domněnka volajícího, že chodkyně je zmatená. Žena totiž s hlídkou úplně bez problémů komunikovala a brzy se vyjasnilo i její nezvyklé chování. Rozbily se jí brýle a věřila, že i bez nich trefí tam, kam potřebovala. Strážníci se ubezpečili, že čtyřiašedesátiletá žena není zraněná a když ji doprovázeli k bydlišti, ještě zdůraznili, co se mohlo stát, a u bytu se rozloučili. (pš)


Vytvořeno 14.12.2022 14:48:22 | přečteno 136x | pavel.soba
load