Přehled událostí ze dne 14. listopadu 2022

default news

Široký úsměv po údajné kapesní krádeži dvěma podezřelým dlouho nevydržel, strážníci je dopadli. Strážníci spěchali k devadesátileté ženě, stisknutím tísňového tlačítka si přivolala pomoc.

Široký úsměv po údajné kapesní krádeži dvěma podezřelým dlouho nevydržel, strážníci je dopadli

Předvídavost pracovníků dohledového centra městské policie znovu zásadně přispěla k dopadení osob podezřelých z kapesní krádeže. V noci na neděli zaměřili svoji pozornost na dva muže, kteří s velkou pečlivostí z obou stran podpírali zjevně opilého cizince. Ulicí Úzkou ho zavedli do Uhelné, kde mu z kapsy vytáhli předmět připomínající peněženku, z ní vyjmuli bankovky a zase ji vrátili do kapsy. Se širokým úsměvem pak rychle odcházeli a cestou si přepočítávali odcizenou hotovost. To už k nim však mířila nejbližší hlídka městské policie. Oba muži po dopadení nejprve tvrdili, že je někdo pronásledoval, aby hned vzápětí tuto verzi opustili a strážníků se ptali, co se stalo. Okradený cizinec hlídce potvrdil, že mu v peněžence chybí hotovost. Mužům ve věku 29 a 42 let teď hrozí vězení. (pš)

Strážníci spěchali k devadesátileté ženě, stisknutím tísňového tlačítka si přivolala pomoc

Jediným stisknutím tlačítka na osobním alarmu si dnes před pátou hodinou ráno přivolala pomoc seniorka zapojená do projektu Centra tísňového signálu. Poté, co operátorům linky 156 uvedla, že se jí ztěžka dýchá, na štýřickou adresu zamířili strážníci s rezervními klíči a souběžně s nimi také zdravotníci. Hlídka jim zpřístupnila byt a devadesátiletou ženu po prvotním ošetření sanitka převezla do nemocnice. (pš)

Vytvořeno 14.11.2022 15:16:34 | přečteno 196x | pavel.soba
load