Přehled událostí ze dne 14. ledna 2022

šatna hasicí přístroj rozbité dveře Heršpice

Opilý pracovník údajně prohodil hasicí přístroj skleněnými dveřmi, je podezřelý z trestného činu. Jezevčík uvázaný u prodejny dlouhé minuty tesknil, majitelka dostala pokutu. Tři hlídky městské policie zasahovaly v centru Brna u vyostřené potyčky.

Pracovník se 4 promile údajně prohodil hasicí přístroj skleněnými dveřmi, je podezřelý z trestného činu

Problémy s nepředvídatelným chováním externího zaměstnance řešil ve čtvrtek personál firmy v Heršpické ulici. Třiačtyřicetiletý muž prý ležel v pracovní době v šatně na zemi a byl výrazné opilý. Jeden ze zaměstnanců ho proto údajně pobídl, aby opustil budovu a upozornil ho, že si ponese pracovní následky. To prý opilého muže rozčílilo, kolegu údajně začal hrubě urážet a choval se velmi agresivně. Ten proto v obavě o své zdraví ustoupil a požádal o pomoc na lince 156. Přivolaní strážníci prošli kolem rozbitých skleněných dveří a v blízké šatně potřísněné krví zastihli rozrušeného třiačtyřicetiletého muže. Hned postřehli, že mu krvácí malíček a ošetřili ho. Muže pak doprovodili stranou, aby již nemohl nikoho ohrozit a zajímali se o přesný souběh událostí. Podle svědků se poranil sám, když prý skleněnými dveřmi ve zlosti prohodil hasicí přístroj. Než na uvedenou adresu stihla dorazit hlídka, dal prý svoje rozpoložení ještě najevo boucháním a kopáním do šatních skříněk. Strážníky provedená dechová zkouška přinesla hodnotu bezmála 4 promile, a protože škoda na majetku podle prvotních odhadů přesáhla deset tisíc korun, muže si jako podezřelého z trestného činu převzala republiková policie. (pš)

Jezevčík uvázaný u prodejny dlouhé minuty tesknil, majitelka dostala pokutu

Hlasitě štěkající jezevčík uvázaný na parkovišti u bohunického supermarketu ve čtvrtek odpoledne vyvolal lítost kolemjdoucích. Opuštěný psík tam takto prý už nejméně půl hodiny tesknil a zákazníci naznali, že smutné scéně mohl předcházet něčí úmysl takto se zvířete zbavit. Přivolaná hlídka městské policie raději nechala prostřednictvím rozhlasu v prodejně událost vyhlásit, ale ani v dalších minutách nikdo nepřicházel. Do útulku přesto psík nakonec odjet nemusel. Dřív než odchytář městské policie totiž k jezevčíkovi dorazila sedmdesátiletá majitelka, které hlídka vysvětlila, kvůli čemu na místo přijela. Zároveň ji upozornila, že jednou z povinností plynoucí z vyhlášky o pohybu psů je mít zvíře neustále pod přímým dohledem. Žena přestupek uznala a strážníci případ uzavřeli pokutou. (pš)

Tři hlídky městské policie zasahovaly v centru Brna u vyostřené potyčky

Tři hlídky městské policie spěchaly před čtvrteční půlnocí do Masarykovy ulice, kde údajně došlo k hromadné potyčce asi deseti mladých. Byli mezi nimi také cizinci. Strážníci znesvářené strany oddělili, aby se dál nemohly napadat, a u svědků i účastníků konfliktu se rovněž ujistili, že nikdo z nich nepotřebuje ošetření. Poté se dotazovali, kdo incident vyvolal i k čemu přesně došlo. Po slovní rozepři prý jeden z mužů dostal úder do hlavy a do vzniklé potyčky se pak zapojili i další. Hlídky městské policie mezitím zjistily totožnost všech přítomných osob a případ s podezřením na spáchání trestného činu předala Policii ČR. (pš)


Vytvořeno 14.1.2022 14:31:08 | přečteno 260x | pavel.soba
load