Přehled událostí ze dne 14. července 2022

default news

Hlídka městské policie dopadla muže, který u nádraží útočil zezadu. Okamžiky beznaděje vystřídala velká radost, strážníci našli ztracenou seniorku.

Hlídka městské policie dopadla muže, který u nádraží útočil zezadu

Hlídku městské policie kontrolující okolí hlavního nádraží oslovil ve středu před půlnocí svědek a řekl jim o muži, který po údajném fyzickém napadení zůstal ležet na zemi. Strážníci k němu hned přispěchali a od přítomných osob se dozvěděli, že už je přivolaná sanitka.  Sedmačtyřicetiletý muž měl tržnou ránu na hlavě, poté co k němu zezadu přistoupil o pět let mladší protivník a když prý po několika úderech do hlavy upadl, ještě ho kopl. Hlídka se mezitím spojila s kolegy z dohledového centra městské policie, kteří přetočili kamerové záznamy a souběh událostí potvrdili. Strážníci tak získali popis údajného agresora i směr, kterým odešel a brzy ho dopadli v ulici Bašty. K útoku se přiznal a tvrdil, že celé situaci prý předcházel ještě jiný incident mezi oběma muži. Případem se dále zabývá republiková policie. (pš)

Okamžiky beznaděje vystřídala velká radost, strážníci našli ztracenou seniorku

Chvíle bezmoci prožívala tento týden žena, která bydlí v centru města se svojí sedmdesátiletou maminkou. Po příchodu domů ji v bytě nenašla a nezjistila tam ani sebemenší náznak, kam by mohla odejít. Ani desítky minut hledání kolem bydliště pak nepřinesly kýžený výsledek, a tak se v beznadějné situaci obrátila s žádostí o pomoc na blízkou autohlídku městské policie. Strážníci ji uklidňovali a zároveň se zajímali o jméno a příjmení i bližší popis, aby ženu trpící duševní nemocí měli jak poznat. Rozrušené oznamovatelce kromě toho doporučili, ať totéž nahlásí republikové policii kvůli vyhlášení pátrání. Přibližně po deseti minutách strážníci podobnou starší paní zahlédli v družném hovoru s kolemjdoucími a správně odhadli, že by to mohla být ona. Důchodkyně byla překvapená, že ji někdo postrádá a bez váhání řekla, jak se jmenuje. Strážníci dobrou zprávu hned zavolali její dceři a řekli jí, že maminka je v pořádku i kde si ji může vyzvednout. Ta se za chvíli dostavila, poděkovala a s hlídkou se rozloučila. (pš)


Vytvořeno 14.7.2022 14:38:42 | přečteno 209x | pavel.soba
load