Přehled událostí ze dne 13. září 2022

default news

Mladíka přistihli při krádeži alkoholu, strážníci zjistili, že je celostátně hledaný. Seniorka se dostala do nesnází, pomoc strážníků si přivolala tísňovým tlačítkem.

Mladíka přistihli při krádeži alkoholu, strážníci zjistili, že je celostátně hledaný

S láhví alkoholu údajně ukrytou pod bundou prošel v pondělí večer bez zaplacení pokladnami zákazník židenického supermarketu. U východu ho ale zastavil svědek, který hned přivolal hlídku městské policie. Zboží nebylo poškozené, personál ho tak mohl vrátit zpět do prodeje. Mladík se strážníkům ke krádeži alkoholu v hodnotě za více než pět set korun přiznal. Ověřením osobních údajů navíc hlídka odhalila, že jde o celostátně hledaného muže. A tak poté, co od strážníků dostal za majetkový přestupek několikatisícovou pokutu, předali ho přivolaným policistům. (ms)

Seniorka se dostala do nesnází, pomoc strážníků si přivolala tísňovým tlačítkem

Zdravotní potíže znepříjemnily noc na úterý seniorce z Řečkovic. Čtyřiaosmdesátiletá žena naštěstí měla možnost zmáčknout tísňové tlačítko, kterým o svých nesnázích dala vědět operačnímu středisku městské policie. K seniorce domů se tak okamžitě vydali strážníci vybaveni náhradními klíči, které jim klientka zapojená do systému tísňového volání poskytla právě pro tyto případy. Když s nimi hlídka otevřela vchodové dveře a vstoupila do domu, po chvíli našla starší ženu opřenou o kuchyňskou linku. Strážníkům si postěžovala na bolest nohou, která se neustále stupňovala a nedovolila jí se řádně pohybovat. Hlídka proto poskytla ženě první pomoc a přivolala zdravotníky. Ti ji vyšetřili a následně převezli sanitkou do nemocnice. (ms)


Vytvořeno 13.9.2022 13:46:54 | přečteno 186x | marketa.skrivankova
load