Přehled událostí ze dne 13. února 2022

default news

Společná fotografie předcházela potyčce, tři hlídky městské policie hasily konflikt u nádraží. Mladou ženu prý okradli o kabelku a mobil, strážnici rychle chytili osm podezřelých. S železnou tyčí chtěl vniknout do cizího domu, své dopadení uspíšil zakopnutím o obrubník. Muž na sebe upozornil popíjením alkoholu, byl celostátně hledaný. Opilý muž v mercedesu údajné dopolední nabourání do branky podtrhl přáním dobrého večera.

Společná fotografie předcházela potyčce, tři hlídky městské policie hasily konflikt u nádraží

Tři hlídky městské policie zasahovaly v pátek večer před obchodním domem u hlavního nádraží, kde se vzájemně fyzicky napadala skupinka osob. Vyostřený incident ukončila až důrazná zákonná výzva strážníků, kteří od sebe oddělili účastníky potyčky a zajímali se, co rozepři předcházelo. Devatenáctiletý mladík si údajně chtěl jen s přáteli udělat společnou fotografii, ale neodpustil si prý zároveň nemístné poznámky vůči šestatřicetileté ženě. Na její obranu se prý ozval třicetiletý muž a s mladíkem se do sebe pustili. Starší z mužů měl po incidentu krvácející zranění v oblasti úst a nosu, jeho protivník vyvázl s roztrženým tričkem. Pracovník dohledového centra mezitím vrátil záznam, a hlídkám upřesnil, že kamery zachytily také konflikt mezi dvěma ženami, kde prý padlo několik ran kabelkou. Kromě toho zaznamenaly, že do incidentu se zapojili i další tři muži, kteří se prý tloukli a kopali. Lékařské ošetření však nikdo nepožadoval. Strážníci zjistili totožnost všech účastníků incidentu a vyrozuměli republikové kolegy. Po jejich posouzení pak případ postoupili k projednání správnímu orgánu. (pš)  

Mladou ženu prý okradli o kabelku a mobil, strážnici rychle chytili osm podezřelých

Pohotový telefonát na tísňovou linku 156 v noci na sobotu zásadně přispěl k dopadení osob podezřelých z trestného činu. Svědek na zemi u tramvajové zastávky v Pisárkách uviděl ležící mladou ženu a postřehl rovněž skupinu osob, která odtud utíkala. Obojí si dal bleskově do souvislosti a strážníkům upřesnil popis podezřelých. Zatímco jedna hlídka poskytovala první pomoc otřesené ženě, která prý po hrubém napadení postrádala kromě kabelky i mobil, kolegové okamžitě spustili pátrací akci. Na dopadení osmi podezřelých osob stačilo strážníkům asi deset minut. Vyzvali je, aby se nikam nevzdalovaly, a vzápětí zjistili, že u sebe mají kabelku, mobil i další věci patřící okradené ženě. Viditelná zranění neměla a přivolání zdravotníků opakovaně odmítla. Strážníci přivolali republikové policisty a případ jim předali s podezřením na spáchání trestného činu. (pš)

S železnou tyčí chtěl vniknout do cizího domu, své dopadení uspíšil zakopnutím o obrubník

V sobotu brzy ráno prověřovali strážníci oznámení ze Zábrdovic, kde se prý muž s kapucí na hlavě snažil s využitím železné tyče násilím vniknout do jednoho z domů. Když ho blížící se hlídka na uvedené adrese zpozorovala, sedmadvacetiletý muž se prudce rozběhl. Dopadení ale bylo dílem okamžiku. Po pár metrech totiž zakopl o obrubník nástupního ostrůvku a upadl na zem. Strážníkům přiznal, že se do domu skutečně chtěl dostat násilím, a navíc měl u sebe platební kartu a osobní doklady dvou různých majitelů. Vzápětí ještě vyšlo najevo, že jde o celostátně hledaného muže, který nenastoupil do výkonu trestu. Republikoví policisté si ho tedy převzali a případem se dál zabývají. (pš)

Muž na sebe upozornil popíjením alkoholu, byl celostátně hledaný

Porušením vyhlášky o zákazu popíjení alkoholu na veřejnosti si v sobotu dopoledne nepřímo řekl o pozornost strážníků jednatřicetiletý muž v Křenové ulici. Po ověření osobních údajů mohl svého prohřešku litovat dvojnásob. Hlídka městské policie zjistila, že figuruje v celostátním pátrání, takže ho předala Policii České republiky. (pš)

Opilý muž v mercedesu údajné dopolední nabourání do branky podtrhl přáním dobrého večera

Zjevné problémy s řízením auta měl prý v sobotu dopoledne pětačtyřicetiletý muž v Židenicích. Že by mohl být pod vlivem alkoholu, místní usoudili, když prý zaslechli tlumenou ránu a zároveň údajně viděli, že při couvání neodhadl vzdálenost a mercedesem najel do plechové branky. Strážnici muže přistihli ještě za volantem a z jeho dechu cítili alkohol a k jeho konzumaci se také přiznal. Svou momentální kondici pak naznačil i tím, že jim víc než dvě hodiny před polednem adresoval pozdrav „dobrý večer“. Klíčky měl strčené v zapalování, ve vozidle nikdo jiný nebyl, a přestože kapota byla zahřátá, na rozdíl od několika svědků tvrdil, že auto neřídil. Strážníci muže vyzvali, aby z vozidla vystoupil, a přivolali republikové kolegy. Těm muž nadýchal bezmála tři promile, a stal se tak podezřelým z trestného činu. (pš)

Vytvořeno 13.2.2022 16:04:44 | přečteno 157x | pavel.soba
load