Přehled událostí ze dne 13. listopadu 2022

MP Brno nalezene kolo

Na mužově zahradě se přes noc objevilo horské kolo, záhada už je rozluštěná. Řidič se prý bránil agresivnímu cestujícímu, nakonec se před ním zavřel v kabině. Strážníci pomohli netečnému zakrvácenému muži u nádraží a dopadli podezřelého. Mladík přišel ostraze obchodního domu říct, že je celostátně hledaný. Žena zůstala zamčená v parku i s miminkem, pomohli jí strážníci a kolemjdoucí muž.

Na mužově zahradě se přes noc objevilo horské kolo, záhada už je rozluštěná

Některým lidem se jízdní kola nečekaně ztrácejí a jiným zase objevují. Druhá situace je sice nejspíš méně častá, muž z brněnských Černých Polí však může potvrdit, že není vyloučená. V noci na sobotu slyšel kolem druhé hodiny ze své zahrady tlumenou ránu a předpokládal, že někdo z kolemjdoucích udeřil do jeho popelnice. Když však ráno vyšel z domu, uviděl na svém pozemku pěkně zachovalé horské kolo opřené částečně o zídku a částečně o popelnici. Není jasné, jestli ho tam zahodil zloděj, který na útěku zpanikařil, nebo někdo jiný. Strážníci se spojili s policisty, a přestože dopoledne se po bicyklu ještě nikdo nesháněl, o několik hodin později se přihlásila majitelka. Horské kolo jí někdo ukradl z uzavřeného prostoru a vlastnictví doložila i dokumenty se správným výrobním číslem. Ještě vpodvečer si ho tedy převzala. (jag)

Řidič se prý bránil agresivnímu cestujícímu, nakonec se před ním zavřel v kabině

Ve své kabině se včera večer zavřel řidič linkového spoje před agresivním cestujícím, který ho prý o chvíli dříve napadal. Spor vznikl v momentu, kdy šofér silně opilého muže vykázal z autobusu kvůli hrubému chování. On ho ale údajně odstrčil a pokoušel se dát mu ránu, a tak se řidič musel bránit. Přivolaní strážníci rychle přijeli na Zvonařku a třicetiletý podezřelý jim nadýchal přes 2,5 promile alkoholu. Mimořádně sprostě je urážel a nadávky směřoval i na jejich rodiny. Nekontroloval se ani na záchytné stanici, kde hrozilo, že někoho z přítomných napadne. Hlídka ho nakonec musela spoutat a muž je podezřelý z neuposlechnutí zákonných výzev, přestupku proti občanskému soužití, znevážení úřední osoby i porušení tabákového zákona. Kouřil totiž na nástupišti hromadné dopravy a výrazně ovlivněný alkoholem cestoval autobusem. Případem se budou zabývat úředníci. (jag)

Strážníci pomohli netečnému zakrvácenému muži u nádraží a dopadli podezřelého

Hlídka městské policie přispěchala dnes brzy ráno k muži, kterého během kontroly před hlavním nádražím uviděla ležet na zemi. Byl v bezvědomí, krvácel z úst i z hlavy a strážníci mu proto okamžitě poskytli první pomoc a přivolali záchrannou službu. Od svědků získali informaci, že ho napadl čtyřiadvacetiletý mladík. Operační středisko proto vyslalo další hlídku městské policie a ta se ujala podezřelého. Dopadení nesl velmi nelibě. Snažil se odejít, rozmachoval se zakrvácenýma rukama, a strážníky dokonce odstrkoval. Nepomohly ani opakované zákonné výzvy, proto mu nasadili pouta. Hlídka městské policie přivolala kvůli možnému trestnému činu republikové policisty, ti však podezření vyloučili. Případ tedy kvůli podezření z několika přestupků míří do správního řízení. Napadeného zdravotníci po ošetření a nabytí vědomí odvezli do Úrazové nemocnice. (jag)

Mladík přišel ostraze obchodního domu říct, že je celostátně hledaný

Šestnáctiletý mladík oslovil v pátek večer ostrahu obchodního domu v centru Brna a oznámil jí, že je v celostátním pátrání. Pracovníci se obrátili na městskou policii a hlídce se po ověření osobních údajů potvrdilo, že je chlapec hledaný. Svěřil se, že by se rád vrátil do dětského domova, odkud nedávno utekl. Strážníci ho proto předali policistům. (jag)

Žena zůstala zamčená v parku i s miminkem, pomohli jí strážníci a kolemjdoucí muž

S malým dítětem a kočárkem zůstala v pátek vpodvečer zamčená mladá žena za plotem parku Tišnovka. O pomoc zavolala městské policii mobilem. Hlídka se nejprve pokoušela sehnat správce areálu i náhradní klíče, snaha však vyzněla naprázdno. Před bránou se proto dala do řeči s ochotným kolemjdoucím a ten souhlasil, že se zapojí do záchrany. Přelezl plot a společně s maminkou podal strážníkům nejprve kočár, a potom velmi opatrně i kojence. Plot vzápětí překonala i mladá žena. Spokojeně se tak mohla se svým dítětem vrátit domů. (jag)


Vytvořeno 13.11.2022 16:19:11 | přečteno 451x | jakub.ghanem
load