Přehled událostí ze dne 13. dubna 2022

default news

Chodec kráčel prostředkem Koliště, když ho strážníci odvedli na chodník, zaútočil na ně. Strážníci dostihli údajného viníka dopravní nehody, stačilo jim k tomu jen několik minut.

Chodec kráčel prostředkem Koliště, když ho strážníci odvedli na chodník, zaútočil na ně

Chodce kráčejícího přímo uprostřed víceproudové silnice si v noci na úterý všimla hlídka městské policie na Kolišti. Projíždějící řidiči museli kvůli němu prudce brzdit a jen zázrakem se mu nic nestalo. I přes jeho nevoli ho strážníci ihned odvedli na chodník do bezpečí. Osmačtyřicetiletý muž nedokázal hlídce své jednání vysvětlit, byl zmatený a většinu času si mluvil sám pro sebe. Strážníkům například tvrdil, že spolupracoval se známou dvojicí bavičů, kteří mu teď údajně chtějí ublížit. Na výzvu hlídky sice předložil občanský průkaz, a přestože mu strážníci zdůrazňovali, že ještě ověřují jeho totožnost, neustále se ho dožadoval zpět. Mužova netrpělivost pak vygradovala útokem na strážníka, po kterém se zničehonic ohnal a kopl. Skončil proto v poutech. Testy na alkohol a drogy přítomnost těchto látek v těle vyloučily, přivolaní zdravotníci proto muže převezli do psychiatrické nemocnice. Případ s podezřením na spáchání trestného činu pak strážníci předali republikovým policistům. (ms)

Strážníci dostihli údajného viníka dopravní nehody, stačilo jim k tomu jen několik minut

Strážníci v úterý odpoledne dostihli údajného viníka dopravní nehody. Vše začalo tím, že je nedaleko Nových sadů kontaktoval čtyřiatřicetiletý řidič vozidla značky Kia a řekl jim, že do něj před chvílí údajně narazil projíždějící Lexus. Strážníkům navíc ukázal lehce poškozené zadní dveře a vysvětlil jim, že řidič tohoto vozidla z místa nehody hned ujel. Díky rychlé reakci hlídky městské policie se ale daleko nedostal, protože vozidlo odpovídající popisu strážníci už za několik minut našli v Benešově ulici. Jeho majitel jim tvrdil, že si střet s jiným vozidlem vůbec neuvědomuje. Poškozený přední nárazník však nasvědčoval tomu, že k nehodě opravdu došlo nebo že se auta opravdu střetla. Případ tedy strážníci předali přivolaným republikovým policistům. (ms)

 


Vytvořeno 13.4.2022 14:48:33 | přečteno 178x | marketa.skrivankova
load