Přehled událostí ze dne 13. března 2022

Plameny z balkónu prohořely až do bystrckého bytu, strážníci vyrazili dveře. Opilý cizinec prý skákal před auta, předtím ho údajně zbili a okradli o mnoho peněz. Po výbuchu petardy běžel pes neřízeně po frekventované silnici, strážníci ho odchytili. „Nechutný nepořádek“ způsobil pracovník úklidové firmy, sám ho po sobě vysbíral. Mladý muž si přišel dobrovolně dýchnout do měřiče alkoholu, jízdu potom raději odložil.

Plameny z balkónu prohořely až do bystrckého bytu, strážníci vyrazili dveře

Hustý kouř a plameny šlehající z balkónu zburcovaly včera po poledni ženu z Bystrce k rychlému zavolání na tísňovou linku. První telefonní číslo, které si v úleku vybavila, patřilo brněnským strážníkům. Vyslali proto do Vondrákovy ulice nejbližší hlídky a operační středisko souběžně vyrozumělo hasiče. Blesková reakce záchranných složek znamenala, že na chodbě domu se téměř ve stejnou chvíli sešli strážníci, hasiči i státní policisté. Společně informovali nájemníky okolních bytů, pobídli je k rychlému odchodu na ulici a hlídce městské policie se podařilo otevřít dveře zakouřeného bytu, za nimiž zoufale štěkal pes. Zevnitř byl cítit štiplavý zápach a hasiči se vydali požár zlikvidovat. Uhasili hořící vybavení balkónu i vznícené zateplení budovy. Plameny pronikly až do pokoje. V žádné z místností ale naštěstí žádný člověk nebyl, bez újmy vyvázli i papoušek s králíkem. Příčina požáru se bude vyšetřovat. Na balkóně v plastovém květináči se však našla nedohaslá cigareta. Kolem tři čtvrtě na dvě celý zásah skončil a uživatelé bytů se mohli vrátit domů.

S požárem se strážníci v sobotu potýkali i v Maloměřicích. Na ulici mezi rodinnými domy hořely dvě plastové popelnice a plameny olizovaly i vedle stojící vzrostlý strom. Jeden ze strážníků hned sáhl pro hasicí přístroj, požár potom dostali plně pod kontrolu přivolaní hasiči. (jag)

Opilý cizinec prý skákal před auta, předtím ho údajně zbili a okradli o mnoho peněz

Muž, který prý skákal před jedoucí auta a lehal si na silnici, se podle oznámení z linky 156 pohyboval v sobotu večer ve Veslařské ulici. Volající popsal i jeho podobu a strážníci potom nedaleko komínské vozovny oslovili třiadvacetiletého mladíka. Nebylo pochyb o tom, že je silně opilý, a výrazně dával najevo svoje emoce. Když ho strážníci částečně uklidnili, cizinec původem z Maďarska útržkovitě popsal, že ho prý v ubytovně zbili, poničili mu telefon a ukradli vysokou hotovost. Tyto informace tam jela hned prověřit další hlídka městské policie, ale od personálu se dozvěděla jen to, že se muž pod vlivem alkoholu choval nezvladatelně a nezabralo nic jiného než jeho vykázání. Strážníkům nadýchal více než 1,8 promile. Bylo však nutné, aby podezření z trestného činu prověřili policisté, a tak jim strážníci celý případ předali. (jag)


Po výbuchu petardy běžel pes neřízeně po frekventované silnici, strážníci ho odchytili

V Žabovřeské ulici nedaleko místa, kde momentálně vzniká tramvajový tunel, prý běhal po silnici malý černý pes. V sobotu po setmění zavolal strážníkům řidič, před jehož autem prý zvíře utíkalo směrem na Hlinky. O několik minut později upřesnil, že se ukrylo poblíž školy v Hroznové ulici. Hlídka odchytové služby městské policie roztřeseného křížence našla. Vystrašeného psa se strážníkovi podařilo odchytit. Kolem 21. hodiny přišel ke škole i majitel, který celou dobu drobného psa hledal. Nesl ho prý v náručí, když nedaleko někdo odpálil pyrotechniku. Pes se mu leknutím vysmekl a bezhlavě prchal pryč. Strážníci pětadvacetiletému muži jeho domácího mazlíčka vrátili a došli k názoru, že s ohledem na okolnosti není žádný postih na místě. (jag)


„Nechutný nepořádek“ způsobil pracovník úklidové firmy, sám ho po sobě vysbíral

Úsměvné nedorozumění vzniklo v sobotu před 13. hodinou ve středu Brna. Pohoršený mladý muž na městskou policii zavolal kvůli tomu, že údajně totálně opilý člověk vysypal na chodník popelnici a způsobil „nechutný bordel“. Hlídka domnělého nepořádníka našla a ten se jí hned začal omlouvat. Na sobě měl vestu úklidové společnosti a vysvětlil, že při přesouvání kontejneru ho nedopatřením převrátil. Potvrdilo se, že pro firmu skutečně pracuje. Ačkoliv na strážníky nepůsobil nijak neupraveně, dušoval se, že po návratu domů si vypere oblečení a dá se do kupy, aby ho nikdo nepovažoval za pobudu. Smetí rozházené po ulici potom vysbíral a pokračoval v práci. (jag)


Mladý muž si přišel dobrovolně dýchnout do měřiče alkoholu, jízdu potom raději odložil

S pocitem, že už je po večerním popíjení zcela fit, se nespokojil jednatřicetiletý muž. Zvolil zodpovědný přístup a před plánovaným řízením svého auta oslovil v sobotu ráno v Hněvkovského ulici hlídku městské policie. Požádal ji o orientační dechovou zkoušku a strážníci mu v zájmu bezpečnosti provozu rádi vyhověli. Udělali dobře, protože test prokázal více než 0,8 promile alkoholu. Muž tedy hlídku ujistil, že jízdu odloží do odpoledne. (jag)


Vytvořeno 13.3.2022 16:22:15 | přečteno 187x | jakub.ghanem
load