Přehled událostí ze dne 12. září 2022

default news

Strážníci dopadli muže, který prý jinému hrozil zbraní, šlo o plastovou maketu. Strážníci dopadli celostátně hledaného muže, vydával se za svého bratra.

Strážníci dopadli muže, který prý jinému hrozil zbraní, šlo o plastovou maketu

Vyděšeným hlasem žádal v neděli večer o pomoc na lince 156 volající ze Zábrdovic. Pronásledoval ho tu prý totiž muž s krátkou střelnou zbraní v ruce. Operační středisko městské policie do Přadlácké ulice tedy vyslalo hlídku pořádkové jednotky, která ho tu do dvou minut od telefonátu našla a zastavila. Po zákonné výzvě, aby zůstal stát se zvednutýma rukama, strážníci při kontrole zjistili, že třiadvacetiletý muž má u sebe v tašce kromě injekčních stříkaček také černou plastovou maketu revolveru. Ve tmě ale nebyl prakticky rozeznatelný od skutečné zbraně. Čtyřicetiletý volající pak strážníkům vylíčil, že mu mladší muž prý nejprve nabízel drogy. Se zbraní v ruce k němu údajně vyběhl ve chvíli, kdy se zastal procházející ženy, na kterou prý dotyčný vulgárně pokřikoval. Mladík hlídce městské policie nezapřel, že skutečně zbraní mířil, argumentoval ale tím, že jde jen o plastovou hračku. Strážníci případ s podezřením na spáchání trestného činu předali státním policistům. (ms)

Strážníci dopadli celostátně hledaného muže, vydával se za svého bratra

Při večerní kontrole Židenic si strážníci všimli dvou mužů, kteří při spatření hlídky městské policie náhle změnili směr chůze s evidentním cílem zmizet jí z očí. Strážníci tedy podezřele se chovající dvojici zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti. Osobní doklad jim předložil pouze třiadvacetiletý mladík. Jeho o dva roky starší známý strážníkům své údaje pouze nadiktoval. Bylo jim ale hned jasné, že vzhled muže stojícího před nimi zdaleka neodpovídá fotografii přiřazené k uvedenému jménu. Mladík tedy po chvíli přiznal, že se před hlídkou vydával za svého bratra. Vysvětlil jim, že je celostátně hledaný, protože nenastoupil do vězení. Strážníci ho tedy předali do rukou státních policistů. (ms)Vytvořeno 12.9.2022 15:13:01 | přečteno 233x | marketa.skrivankova
load