Přehled událostí ze dne 12. ledna 2022

default news

Strážnici dopadli dvě osoby podezřelé ze zvlášť závažného zločinu, postřehl je pracovník u kamer. Riskoval vězení kvůli cigaretám a ponožkám, údajná krádež zákazníkovi neprošla. Vodní hladiny zamrzly, led je však velmi tenký, varují brněnští strážníci.

Strážnici dopadli dvě osoby podezřelé ze zvlášť závažného zločinu, postřehl je pracovník u kamer

Pracovník dohledového centra městské policie v noci na středu zaměřil svoji pozornost na dvojici procházející centrem Brna. Na detailním záběru jedné z kamer vzápětí nabyl přesvědčení, že se zřejmě jedná o muže a ženu, kteří se před nějakou dobou údajně dopustili zvlášť závažného zločinu. Ke dvojici proto hned zamířila nejbližší hlídka strážníků a osmnáctiletého mladíka i jeho známou ztotožnila a vyzvala, aby setrvali na místě. Oba poté předali republikovým policistům, kteří se případem dále zabývají. (pš)

Riskoval vězení kvůli cigaretám a ponožkám, údajná krádež zákazníkovi neprošla

Zásobu cigaret na hodně dlouhou dobu si v úterý odpoledne zatoužil obstarat sedmatřicetiletý zákazník královopolského supermarketu. Už předtím si z regálu vzal ponožky a s obojím se pak údajně pokusil nenápadně proklouznout bez zaplacení mezi pokladnami. V cestě z obchodu ven mu ale stál pracovník bezpečnostní agentury, který vytočil linku 156. Karton cigaret za bezmála 1200 korun muž tedy vůbec rozbalit nestihl a nevyzkoušel ani ponožky v ceně 129 korun. Ověřením osobních údajů kromě toho vyšla najevo ještě závažnější skutečnost. Za majetkovou kriminalitu byl muž v minulosti pravomocně odsouzen, takže si ho jako podezřelého z trestného činu od strážníků převzala Policie ČR. (pš)

Vodní hladiny zamrzly, led je však velmi tenký, varují brněnští strážníci

Poslední mrazivé dny a především noci by mohly mylně svádět k dojmu, že na brněnských přírodních vodních plochách už je dostatečně silný led k bruslení. Hladina už se sice na mnoha místech scelila do souvislé zamrzlé krusty, ta ale bohužel v žádném případě není bezpečná pro pohyb osob. Názorně o tom vypovídají čísla, která přinesli strážníci poříční jednotky městské policie z posledního měření. Na Brněnské přehradě u přístaviště získali hodnotu čtyři centimetry, v blízkosti Sokolského koupaliště a Rokle jen okolo 15 milimetrů. Na Medláneckém a Žebětínském rybníku naměřila hlídka okolo tří centimetrů, což je přibližně čtyřikrát méně, než se obecně doporučuje. I tak je ale nutné myslet na to, že v přírodních vodních nádržích mohou pracovat vodní proudy nebo bahenní plyny, které hladinu narušují, a nikdy tak nejde garantovat bezpečný pohyb. (jag)Vytvořeno 12.1.2022 15:47:16 | přečteno 168x | pavel.soba
load