Přehled událostí ze dne 12. června 2022

Hledaná dívka se nejdřív sama přihlásila, a poté zapírala, pátralo se po ní od loňska. Muž v autě nadýchal hodnoty blížící se 3 promile, strážníky na něj navedl řidič sanitky. Kříženec prý napadl border kolii, majitelka se omluvila a slíbila, že uhradí náklady. Žena si nakradla konzervy za tisíce a podivovala se, že ji strážník ještě nezná.  Muž na žebříku prý strhl ukrajinskou vlajku ze sochy Jošta, druhý mu asistoval ze země. Strážníci v Žabovřeskách rychle našli ztracenou sedmiletou dívku. Strážníci k nemohoucí seniorce vystoupali po žebříku a přivolali k ní záchranáře.

Hledaná dívka se nejdřív sama přihlásila, a poté zapírala, pátralo se po ní od loňska

Noční kontrola v Pekařské ulici měla pro brněnské strážníky překvapivě spletitý průběh. V neděli kolem čtvrté hodiny je tam oslovila velmi mladá žena a podotkla, že je celostátně hledaná. Její pětadvacetiletá známá se ji ale za hlasitého pokřikování snažila odvést pryč a rázně vysvětlovala, že si dívka jenom dělá legraci. V tu chvíli změnila svůj postoj i mladší žena a tvrdila, že u sebe nemá doklady. Hlídce potom při ověřování identity nadiktovala údaje osoby, která se jí vzhledově ani vzdáleně nepodobala. Navíc si nedokázala vybavit ani adresu, kde údajně bydlí. Spolehlivého potvrzení totožnosti se strážníci nedobrali, a tak dívku předvedli na policejní služebnu. Tam se po delším rozhovoru přiznala, že v Olomouckém kraji má opatrovnici, ale utekla za svými známými do Brna. Po zadání správných osobních údajů vyšlo najevo, že je jí teprve patnáct let a skutečně je po ní už déle než půl roku vyhlášené pátrání. Celý případ tedy strážníci postoupili policistům. (jag)

Muž v autě nadýchal hodnoty blížící se 3 promile, strážníky na něj navedl řidič sanitky

Řidič sanitky byl dnes před půl druhou ráno pozorný k dění kolem sebe a oslovil projíždějící hlídku městské policie. Zapochyboval totiž o schopnostech řidiče, který prý o chvíli dříve v Bohunicích kličkoval mezi pruhy, a potom odbočil k čerpací stanici. Strážníci z pořádkové jednotky chvíli vyčkali a pětatřicetiletý podezřelý po chvíli znovu nasedl do fordu a nejistě se rozjel. Hned ho proto zastavili a cizinec pocházející z Balkánu přiznal, že vypil několik piv. Dechová zkouška prokázala hodnoty přes 2,8 promile, a tak strážníci předali muže policistům. (jag)

Kříženec prý napadl border kolii, majitelka se omluvila a slíbila, že uhradí náklady

I k nepříjemným situacím se dá postavit čelem. Zodpovědnosti za nesprávné venčení se nevyhýbala dvaadvacetiletá majitelka, jejíž pes včera večer v Žebětíně bez koše a vodítka údajně napadl border kolii procházející ženy. O rok mladší kolemjdoucí řekla, že se snažila psy odtrhnout, ale útočící zvíře ji krvavě poškrábalo na lýtku. Její fenka vyšla z roztržky s několika šrámy na krku a pod uchem. Druhá žena se prý hned omluvila, ujistila ženu, že má křížence očkovaného, a nijak se netajila ani svou adresou. Tam ji strážníci vyhledali a nechali si předložit očkovací průkaz. Vakcinace proti vzteklině byla platná a žena v přítomnosti hlídky zopakovala ženě svou omluvu a slíbila, že uhradí veškeré náklady na ošetření a léčbu. Nesprávným venčením se budou zabývat úředníci ve správním řízení. (jag)

Žena si nakradla konzervy za tisíce a podivovala se, že ji strážník ještě nezná

Více než dvacet nezaplacených balení tuňáků pronesla včera odpoledne kolem pokladen brněnského hypermarketu třiačtyřicetiletá žena. Přiznala se, že si zboží bezmála za 4500 korun naskládala do tašky, a na jeho odcizení jí nepřipadalo nic zvláštního. Když ji strážník upozornil, že by v krádežích neměla pokračovat, aby se kvůli opakovaným porušením zákona nedostala do vězení, bleskově odvětila, že už by chtěla být v kriminálu. Při pobídce k předložení dokladů se podivila, že ji strážník ještě nezná, a poznamenala, že když si ji nepamatuje, bude nejspíš „nějakej novej“. Nakradené zboží však v prodejně musela nechat. Odešla s pokutou v maximální výši deseti tisíc korun a vědomím, že opakovaná majetková kriminalita může být posuzována jako trestný čin. (jag)

Muž na žebříku prý strhl ukrajinskou vlajku ze sochy Jošta, druhý mu asistoval ze země

Muže, kteří opřeli skládací žebřík o jezdeckou sochu Jošta, spatřila hlídka, která v pátek večer dorazila na kontrolu Moravského náměstí. Jeden z nich připevňoval na dílo českou vlajku a podle svědka o chvíli dříve strhl tu ukrajinskou, kterou měl markrabě připevněnou na svém štítu. Druhý ho zespodu instruoval. Strážníci si rychle ověřili, že se nejedná o žádnou předem ohlášenou ani oficiální akci, a opakovaně vyzvali dvojici k prokázání totožnosti. Podezřelí měli nejprve v úmyslu odejít a hlídce argumentovali vlastním výkladem zákonů. Jeden z přibližně padesátiletých mužů například tvrdil, že socha je i jeho majetkem a že ukrajinskou vlajku odnese na ukrajinskou ambasádu, protože to je jediné místo, kam skutečně patří. Na vlajce však bylo přetržené jedno stahovací oko i guma sloužící k uchycení. Muži jsou navíc podezřelí z neuposlechnutí výzev úřední osoby a ve správním řízení by se mělo objasnit i to, jestli na některém místě neponičili samotnou sochu. (jag)

Strážníci v Žabovřeskách rychle našli ztracenou sedmiletou dívku

Díky okamžitému pátrání v Žabovřeskách strážníci během několika minut našli ztracenou sedmiletou dívku. Nedopatřením se minula s maminkou, která ji šla vyzvednout do zájmového kroužku, a navíc si pro návrat zvolila jinou cestu než obvykle. Mladá žena ale naštěstí dala hlídkám dobrý popis, a tak jedna ze strážnic plačící děvče po několika minutách objevila nedaleko Foerstrovy ulice. Nešťastnou slečnu ukonejšila a za chvíli už strážníci zprostředkovali opětovné shledání. (jag)

Strážníci k nemohoucí seniorce vystoupali po žebříku a přivolali k ní záchranáře

Vážné obavy o zdraví svojí tchyně měl devětačtyřicetiletý muž poté, co v pátek odpoledne delší dobu marně klepal u jejích dveří. Naposledy si s ní volal o den dříve, ale od té doby mu telefon nebrala. V řečkovickém bytě byly oproti ženiným zvyklostem zatažené i žaluzie a operační středisko ověřilo, že šestasedmdesátiletá důchodkyně není v péči žádné z brněnských nemocnic. Strážníci proto k oknu v nižším patře vystoupali po výsuvném žebříku, speciálním vybavením ho bez poškození otevřeli a seniorku našli ležet na zemi. Sama jim řekla, že nejspíš na nějakou dobu ztratila vědomí, protože si téměř nic nepamatuje. Strážníci k ní přivolali zdravotníky a ti ji po ošetření odvezli do nemocnice. (jag)

Vytvořeno 12.6.2022 17:45:02 | přečteno 412x | jakub.ghanem
load