Přehled událostí ze dne 11. září 2022

MP Brno odpadky Cernovice popelnice vandalismus

Sebevrah se na okamžik vzdálil od okna, v mžiku u něj byli strážníci. Bystrcí se v noci nesla hudba od přehrady, provozní se před strážníky tvářil udiveně. Muži si prý navzájem rozrazili obočí, důvod v opilosti vysvětlit nedokázali. Žena v Černovicích rozsypala popelnice, v doprovodu strážníků potom odpadky sbírala.

Sebevrah se na okamžik vzdálil od okna, v mžiku u něj byli strážníci

O život šlo v noci na sobotu muži, který stál podle svědků na okenní římse ve čtvrtém patře. Tři hlídky městské policie přijely k domu v centru Brna a od skupiny mladíků na ulici zjišťovaly, o který byt se jedná a co přesně viděli. Z místnosti, kterou jim ukázali, skutečně vyhlížel ven muž. Pohyboval se už sice uvnitř, ale stále v blízkosti otevřeného okna. Jeden ze svědků předtím nahrál na mobil, jak muž balancoval na parapetu, kymácel se a prudce se nakláněl směrem do ulice. U toho prý vykřikoval, že spáchá sebevraždu. Jeden ze strážníků tedy neustále sledoval dům zvenku, zatímco jeho kolegové našli správkyni objektu a vyžádali si od ní náhradní klíč. Devětatřicetiletý muž se potom chvílemi z okna znovu vykláněl a hlasitě pokřikoval. V momentu, kdy se od něj vzdálil, dostali strážníci čekající na chodbě okamžitou zprávu vysílačkou, bleskově odemkli, vstoupili do pokoje a muže hned chytili. Brzy se jim ho podařilo uklidnit. Při zkoušce na alkohol nadýchal přes 2,3 promile. Zdravotníci si ho převzali do péče, a potom ho odvezli na psychiatrii kvůli dalšímu vyšetření. Strážníci je v sanitce pro jistotu doprovázeli. (jag)

Bystrcí se v noci nesla hudba od přehrady, provozní se před strážníky tvářil udiveně

Obyvatele Bystrce rušily v noci na dnešek hlasité tóny nesoucí se od břehů přehrady. Místní hlídka a strážníci z poříční jednotky zkontrolovali několik lokalit, až se dostali k otevřené restauraci, z jejíž zahrádky se linul zvuk reprodukované hudby. Provozní byl přítomností městské policie překvapený. Předpokládal prý, že noční klid je až od půlnoci, a nikomu v okolí údajně nevadilo, když se nedávno z podniku rozléhala bicí souprava až do šesti hodin ráno. Strážníci proto čtyřicátníka podrobně seznámili s jeho povinnostmi a pravidly nočního klidu a případ předali k projednání u přestupkové komise. (jag)

Muži si prý navzájem rozrazili obočí, důvod v opilosti vysvětlit nedokázali

Dva postrkující se muže uviděla včera večer hlídka městské policie během jedné z mnoha kontrol u hlavního nádraží. Oba měli natržené obočí a tekla jim z něj krev. Žena, která chvíli předtím vyšla z nádražní budovy, prý viděla, jak šestačtyřicetiletý muž udeřil hlavou o osm let mladšího muže. Ten údajně odpověděl úderem pěstí do hlavy, povalil protivníka na zem a tam pokračoval v prudkých výpadech. Ani jeden z mužů však strážníkům nedokázal říct bližší podrobnosti, na to byli příliš opilí. Zdravotníci je ošetřili, a protože Policie ČR vyloučila spáchání trestného činu, případem se budou zabývat úředníci ve správním řízení. (jag)

Žena v Černovicích rozsypala popelnice, v doprovodu strážníků potom odpadky sbírala

Se spravedlivým trestem i ponaučením odcházela včera vpodvečer z Černovic žena, která v okolí Štolcovy ulice bezdůvodně vysypávala popelnice. Místní ji však pozorovali a včas zatelefonovali na linku 156. Strážníci brzy uviděli jak odpadky na silnici, tak i osmatřicetiletou pachatelku. Kromě toho, že dostala vysokou pokutu, vrátila se společně se strážníky svou původní trasou a nepořádek naskládala zpátky do popelnic. (jag)


Vytvořeno 11.9.2022 11:19:34 | přečteno 291x | jakub.ghanem
load