Přehled událostí ze dne 11. prosince 2022

Strážníci řešili údajnou potyčku dvou mužů na pánských toaletách. Z přízemního bytu vycházelo volání o pomoc, strážníci se k seniorce dostali balkónem. Mladíkovi se stala osudnou návštěva drogerie, v minulosti tu prý kradl voňavky. Muži se údajně vloupali do budovy a spustili alarm, jsou podezřelí z trestného činu. Muži se v noci rozbil elektrický invalidní vozík, strážníci mu společně s hasiči pomohli domů.

Strážníci řešili údajnou potyčku dvou mužů na pánských toaletách 

Příjezd hlídky městské policie si v noci na sobotu vyžádala údajná rvačka v jednom brněnském hotelu. Incident se odehrál na pánských toaletách, kde prý zničehonic došlo ke konfliktu mezi dvěma muži. Strážníci tu našli oba aktéry. Hned za dveřmi u umyvadel postával šestatřicetiletý muž s krvácející ránou v obličeji, který však odmítal lékařské ošetření. Opodál pod pisoáry našla hlídka ležet o deset let staršího muže. Ten byl sice při vědomí, jeho oteklý obličej a na něm tržné krvácející zranění si už ale bez pochyby vyžádalo přítomnost zdravotníků. Zatímco jeden ze strážníků do jejich příjezdu monitoroval mužovy základní životní funkce, druhý kolega se ve vypjaté a nepříliš přehledné situaci snažil zjistit, co přesně se tu stalo. Mladší z údajných agresorů přiznal, že mezi ním a starším mužem skutečně došlo ke vzájemnému napadání. Co přesně za údajnou potyčkou stálo, se ale strážníkům v tu chvíli zjistit nepodařilo. Vzhledem k závažnosti situace tedy přivolali policisty, kterým případ pro podezření ze spáchání trestného činu předali. (ms)

Z přízemního bytu vycházelo volání o pomoc, strážníci se k seniorce dostali balkónem

Páteční večer se bytovým domem v Žabovřeskách rozléhalo volání o pomoc. Jeden z nájemníků proto neváhal a vytočil linku 156. Ženské naříkání vycházelo z přízemního bytu i po příjezdu strážníků pořádkové jednotky městské policie, okamžitě se tedy pokusili otevřít vstupní dveře planžetou. Ty byly ale zamčené, a tak museli přistoupit k náhradnímu řešení. Z kufru služebního vozidla vytáhli teleskopický žebřík a vylezli po něm na ženin balkón. Zakrátko už speciálním vybavením a bez poškození otevřeli balkónové dveře a vstoupili do bytu. Dvaasedmdesátiletou ženu našli ležet v posteli, nebyla viditelně zraněná, byla na tom ale velmi špatně psychicky. Strážníci proto ihned přivolali zdravotníky, kterým chvíli nato svěřili starší ženu do péče. (ms)

Video k případu si můžete stáhnout zde.

Mladíkovi se stala osudnou návštěva drogerie, v minulosti tu prý kradl voňavky

Opakovaná návštěva drogerie v centru města se v sobotu odpoledne stala osudnou pětadvacetiletému muži. Poznal ho pracovník ostrahy, podle kterého tu právě on údajně za poslední dva měsíce odcizil několik pánských parfémů v hodnotě téměř dva a půl tisíce korun. Tyto krádeže navíc zaznamenaly kamery. Mladý muž v přítomnosti strážníků nezapíral a přiznal, že luxusnější voňavku a dvě značkové toaletní vody tenkrát skutečně pronesl pokladní zónou bez zaplacení. Své chování tak bude vysvětlovat správnímu orgánu, který se bude podezřením z majetkového přestupku dále zabývat. (ms)

Muži se údajně vloupali do budovy a spustili alarm, jsou podezřelí z trestného činu

Spuštění alarmu vyslalo v sobotu odpoledne strážníkům jasný signál, že se v pisáreckém objektu monitorovaném městskou policií něco podezřelého děje. Zakrátko se ukázalo, že za aktivací poplachu pravděpodobně stáli dva muži. Jejich směrem strážníky navedl svědek a díky tomu jednoho z nich dopadli. Pětadvacetiletý muž přiznal, že byl uvnitř se svým kamarádem, prý se tu ale chtěli jen porozhlédnout. Vypáčené dveře navíc poukazovaly na to, že se do objektu zřejmě snažili dostat násilím. Strážníci proto ihned vyrozuměli policisty a do jejich příjezdu zajišťovali místo trestného činu. (ms)

Muži se v noci rozbil elektrický invalidní vozík, strážníci mu společně s hasiči pomohli domů

Závada na elektrickém invalidním vozíku uvěznila uprostřed noci na neděli muže v Nádražní ulici. Bezradně se tedy obrátil na linku 156 a poprosil o pomoc strážníky. Na vině byla zřejmě závada v elektronice. Vzhledem k pokročilé hodině neměla hlídka městské policie jinou možnost než požádat hasiče o naložení vozíku do jejich vozu. Muže pro změnu strážníci usadili do svého služebního auta a společně s hasičským vozidlem vyrazili do místa jeho bydliště. (ms)


Vytvořeno 11.12.2022 14:24:07 | přečteno 411x | marketa.skrivankova
load