Přehled událostí ze dne 11. ledna 2022

mini

Opilý řidič strážníkům zpíval Prodanou nevěstu, chvíli předtím boural v útulku. Strážníci při kontrole nevyužívaného objektu našli muže, na kterého byl vydán zatykač

Opilý řidič strážníkům zpíval Prodanou nevěstu, chvíli předtím boural v útulku

Solidní umělecký dojem, ale také vyvrácený základní kámen zvířecího útulku po sobě zanechal řidič škodovky v Brně. Udiveným strážníkům po dopadení procítěně zazpíval. V útulku na Palcarech si ve večerních hodinách vyzvedl svého zaběhnutého psa. Při odjezdu z areálu ale pracovníci postřehli, že nacouval do základního kamene stojícího za obrubníkem u vstupní brány. Poměrně nejistou jízdou pokračoval dál, a personál proto hned upozornil hlídky městské policie. Strážníci ho vypátrali v Kníničské ulici, kde na křižovatce odbočoval vlevo, a současně dával blinkrem znamení doprava. Aby ho zastavili, museli jeho vůz předjet. Na rozsvícený nápis STOP, který se mu odrážel ve zpětném zrcátku, totiž nijak nereagoval. Po dechové zkoušce s výsledkem 2,14 promile sám uznal, že je to poměrně vysoká hodnota. Dosáhl jí tím, že si prý před cestou do Komína dopřál sklenku whisky a v průběhu dne popíjel pivo. Kvůli podezření z trestného činu tedy strážníci přivolali policisty. Šedesátník byl i tak v dobrém rozmaru a strážníkům připravil ve službě neobvyklý zážitek. Během čekání jim zazpíval jeden z Kecalových výstupů z opery Prodaná nevěsta. Ale zatímco sedláka Krušinu a jeho ženu Ludmilu svými argumenty Kecal přesvědčil, na kvalifikaci skutku tento poměrně kvalitní pěvecký projev nezměnil vůbec nic. Případ se stal na přelomu roku. (jag)

Strážníci při kontrole nevyužívaného objektu našli muže, na kterého byl vydán zatykač

Dohlížet na bezpečí Brňanů, pomáhat lidem v nesnázích, dbát na prevenci kriminality či vzdělávat veřejnost formou různých výukových programů, tím výčet činností hlídek městské policie zdaleka nekončí. Patří k nim také pravidelné kontroly chatových oblastí či rozhlehlých nevyužívaných objektů. Do jednoho takového v jižní části města se v úterý odpoledne vydali strážníci pořádkové jednotky, kteří mají s podobnými opatřeními bohaté zkušenosti. Že byla kontrola na místě, se ukázalo vzápětí. Našli tu totiž sedmadvacetiletého muže ze Šumperska a ověřením jeho osobních údajů zjistili, že je na něj vydán příkaz k zatčení. Vyrozuměli tedy policisty a celostátně hledaného muže jim předali. (ms)


Vytvořeno 11.1.2023 13:11:34 | přečteno 143x | marketa.skrivankova
load