Přehled událostí ze dne 11. května 2023

default news

Seniorka upadla v bytě. Pomohli jí přivolaní strážníci. Dva podezřelé z vloupání do auta odhalili strážníci díky pozorovacímu talentu a intuici.

   

Seniorka upadla v bytě. Pomohli jí přivolaní strážníci

Ve středu pozdě večer přivolala strážníky aktivací tísňového tlačítka pětaosmdesátiletá žena z brněnských Řečkovic. Na místo okamžitě vyjela nejbližší hlídka s rezervními klíči, které má pro tyto účely k dispozici. Seniorka totiž nezvedala ani telefon. Po vstupu do bytu nalezli strážníci ženu ležet na zemi. Po pádu se nemohla bez pomoci zvednout. Naštěstí si nezpůsobila žádné zranění a nebylo nutné přivolat lékaře. Hlídka seniorce pomohla vstát a uložila ji do postele. (JaPo)

Dva podezřelé z vloupání do auta odhalili strážníci díky pozorovacímu talentu a intuici

Cit pro situaci měla dnes o půl druhé ráno autohlídka pořádkové jednotky městské policie při kontrole Židenic. Všimla si dvou mužů, kteří v Životského ulici mírně změnili směr, když strážníky zahlédli. Hned se za nimi proto vydali a na rohu s Olomouckou ulicí je zastavili. Padesátník nesl igelitovou tašku, kterou si během čekání na ověření totožnosti položil na zem. Strážníci postřehli, že v ní má značkovou aku vrtačku, aku přímočarou pilu a sadu vrtáků. Muži tvrdili, že je našli pohozené u popelnic. Strážníci je ale nechali zařízení zapnout, a obě měla nabité baterie a byla plně funkční. Jejich stav nenasvědčoval tomu, že by se jich někdo měl chtít zbavit. Hlídka městské policie proto prohledala okolí a nedaleko objevila mercedes s otevřenými dveřmi u spolujezdce a rozbitým okénkem. V interiéru byly kromě střepů i rozházené věci a vyklopená úložná přihrádka. Strážníci tedy případ předali republikovým policistům s podezřením na trestný čin. Ti později městské policii na základě svých zjištění potvrdili, že oba muži jsou skutečně podezřelými z vloupání do zmíněného auta. (jag)

 

 

 


Vytvořeno 11.5.2023 11:53:43 | přečteno 256x | pokorna.jana
load