Přehled událostí ze dne 10. února 2023

MP Brno napadeni tramvaj mhd dpmb cizinec utok mozolky komin zabovresky4

Strážníci vypátrali muže, který prý v tramvaji brutálně napadl jiného cestujícího. Strážníci dopadli muže, který údajně poškrábal několik zaparkovaných aut.

Strážníci vypátrali muže, který prý v tramvaji brutálně napadl jiného cestujícího

Hlídky městské policie zasahovaly včera večer u případu nevybíravého napadení v tramvaji linky 3 směřující do Komína. Dva cestující se podle řidiče nepohodli už na Staré osadě, kde oba nastoupili. Během jízdy na sebe prý křičeli a spor se údajně vystupňoval tím, že dvaatřicetiletý muž udeřil o rok staršího cizince pěstí do obličeje. Poté, co je řidič okřikl, se prý uklidnili, ale jenom do chvíle, než tramvaj přijela k zastávce Mozolky. Mladší muž tam údajně znovu začal cizince tlouct a kopat do horní části těla, a potom ze spoje vystoupil. Žádný přibližně ze čtyř desítek cestujících ale do konfliktu nezasáhl. Strážníci v tramvaji, jejíž podlaha byla silně potřísněná krví, důkladně prohlédli napadeného muže a zavolali mu sanitku. Hlídka pořádkové jednotky městské policie v okolí pátrala po podezřelém a díky dobrému popisu od řidiče ho našla už za několik minut ve Stránského ulici. Strážníci ho předali jako důvodně podezřelého z trestného činu. Druhého muže záchranáři po pečlivém ošetření odvezli do nemocnice na chirurgii. (jag)

Strážníci dopadli muže, který údajně poškrábal několik zaparkovaných aut

Středeční večer pátrali strážníci po dvojici mužů, která podle svědka údajně poškozovala při cestě z restaurace zaparkovaná auta na Vinohradech. Volající jim popsal jejich podobu i směr odchodu. Díky dispečerům u kamer pak stačilo hlídce pořádkové jednotky jen několik minut k dopadení jednoho z aktérů. Jednatřicetiletý muž odpovídající popisu přiznal, že skutečně se svým známým, který mezitím odjel, trávil večer v nedalekém podniku. Že by ale při návratu ničili auta, nejprve popřel. Když však zjistil, že jejich počínání zaznamenaly kamery, připustil, že se zachoval hloupě. Tou dobou už jiná hlídka strážníků zjišťovala rozsah škody. Jedním z poškozených aut byl Land Rover s poškrábanou levou stranou a víkem od motoru a škodovka s podobnými škrábanci na dveřích u řidiče a levém předním blatníku. Strážníci proto případ s podezřením ze spáchání trestného činu předali policistům. (ms)


Vytvořeno 10.2.2023 15:16:12 | přečteno 296x | marketa.skrivankova
load