Přehled událostí ze dne 10. února 2022

default news

Muže zlákal po setmění materiál ve sběrném dvoře, dřív sem prý přijít nestihl. Poctivý nálezce vrátil seniorce nalezenou kabelku, nabízenou odměnu gentlemansky odmítl.

Muže zlákal po setmění materiál ve sběrném dvoře, dřív sem prý přijít nestihl

Výrazná bunda přehozená přes vysoký plot sběrného dvora na Lesné zaujala ve středu pozdě večer hlídku městské policie. Předpoklad, že se uvnitř areálu pravděpodobně někdo zdržuje, už mezitím naznačil i telefonát svědka na linku 156, který odtud slyšel hluk. Strážníci po chvíli uviděli osobu přikrčenou mezi kontejnery a vyzvali ji, aby úkryt opustila. Sedmadvacetiletý muž je uposlechl a připojil i vysvětlení své návštěvy. Tvrdil, že se živí jako elektrikář a chtěl si prý odnést součástky využitelné v této profesi. Po zavírací době prý přišel proto, že to dřív nestihl. Hlídka vyrozuměla odpovědného pracovníka, který při kontrole dvora našel na jednom z kontejnerů poničené bednění, naznačující, že se někdo skutečně pokoušel dostat k jeho obsahu. Případem se dále zabývá Policie ČR. (pš)

Poctivý nálezce vrátil seniorce nalezenou kabelku, nabízenou odměnu gentlemansky odmítl

Dámskou kabelku pověšenou na opuštěné lavičce postřehl včera mladý muž v parku na Obilním trhu. Letmým pohledem dovnitř uviděl peněženku, a protože v okolí se nezdržoval nikdo, komu by odložená kabelka mohla patřit, obrátil se na městskou policii. Jen několik minut po strážnících ke stejnému místu zrychleným krokem zamířila šestašedesátiletá žena s úsměvech na rtech. Ani na okamžik nebylo pochyb, že jde o majitelku. Hlídce přesně popsala obsah kabelky i peněženky, kde kromě hotovosti a platebních karet měla osobní doklady na své jméno. Najisto sáhla i do boční přihrádky, kde měla mobilní telefon. Hlídce pak přiblížila, co se jí přihodilo. Nesla tudy těžkou tašku a posadila se na lavičku, aby si na chvíli odpočala. S vidinou být co nejdříve doma si pak kabelku v parku nevědomky zapomněla. Ještě přítomnému nálezci poděkovala za skvělý postřeh a chtěla se mu hned odměnit. Ten však její nabídku gentlemansky a bez váhání odmítl s dovětkem, že až třeba někdy ona sama najde cizí kabelku, pomůže stejně někomu dalšímu. (pš)


Vytvořeno 10.2.2022 15:18:17 | přečteno 165x | pavel.soba
load