Přehled událostí ze dne 10. srpna 2022

default news

Strážníci přistihli trojici mužů, kteří se údajně chtěli dostat do cizího bytu.  Strážníci dopadli tři mladíky podezřelé z krádeže, jeden z nich byl celostátně hledaný.

Strážníci přistihli trojici mužů, kteří se údajně chtěli dostat do cizího bytu

Na městskou policii se v úterý večer obrátili obyvatelé černovického domu, kde se po chodbách pohybovaly tři cizí osoby. Ani jeden ze tří přistižených mužů tam přitom údajně neměl trvalé bydliště a svoji přítomnost nedokázali nájemníkům uspokojivě vysvětlit. Strážníci se tedy vydali zjistit, co trojici na tuto adresu přivedlo. Jednatřicetiletý muž hlídce tvrdil, že v jednom z bytů bydlí, a klíčem se mu prý nedaří odemknout dveře, protože asi někdo zalepil zámek. Zároveň dodal, že už si přivolal zámečníka, aby mu byt zpřístupnil. Při ověřování informací o současném vlastníkovi strážníci naznali, že nikdo z mužů k bytu v současnosti pravděpodobně nemá žádný právní vztah. Už předtím se navíc dozvěděli, že v poslední době prý ve společných prostorách tohoto domu došlo ke krádeži a nezvaná návštěva by s nimi mohla mít spojitost. Kvůli důvodnému podezření z trestného činu proto strážníci případ postoupili republikovým policistům. (pš)

Strážníci dopadli tři mladíky podezřelé z krádeže, jeden z nich byl celostátně hledaný

Další pokus o krádež pomohli kolem středeční čtvrté hodiny ranní odhalit pracovníci dohledového centra městské policie. Na záběru z kamery v podchodě pod hlavním nádražím si totiž všimli trojice mužů, která si vyhlédla spící ženu. Jeden z nich si k ní po chvíli přisedl, opatrně otevřel její tašku, kterou měla položenou vedle sebe, a několikrát spěšně sáhl dovnitř. Tím ale jeho zájem o příruční zavazadlo opadl a společně se svými známými zamířil k nástupišti. Přestože šlo o kratičký okamžik, kolegové u monitorů reagovali velmi pohotově a obratem k mladíkům vyslali nejbližší hlídku městské policie, která je našla sedět uprostřed perónu na lavičce. Zatímco strážníci ověřovali jejich osobní údaje, další kolegové kontaktovali třiapadesátiletou ženu spící na schodech. Potvrdila jim, že se jí z tašky nic neztratilo a přiznala, že mladé muže ve své přítomnosti vůbec nezaregistrovala. Při ztotožnění pak vyšlo najevo, že jeden z nich je dokonce celostátně hledaný. Strážníci tedy podezřelé ze spáchání trestného činu včetně záznamů z kamer předali policistům. (ms)Vytvořeno 11.8.2022 15:31:09 | přečteno 192x | pavel.soba
load