Přehled událostí ze dne 10. října 2022

default news

Muž za volantem porušil v centru města dopravní značení, měl platný zákaz řízení. Strážníci našli peněženku s osmi tisíci korunami, majitel už ji dostal zpět.

Muž za volantem porušil v centru města dopravní značení, měl platný zákaz řízení

Nerespektováním zákazové značky si v neděli večer řekl o pozornost hlídky městské policie řidič vozu značky Hyundai projíždějící Rooseveltovou ulicí. Strážníci ho tedy zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti, aby s ním mohli dopravní přestupek projednat. Ověření osobních údajů přitom zanedlouho ukázalo, že pětapadesátiletý muž za volantem má i další problém. Porušil platný zákaz řízení, a tak ho strážníci předali republikovým kolegům pro podezření z trestného činu. (pš)

Strážníci našli peněženku s osmi tisíci korunami, majitel už ji dostal zpět

Rozčarování spojené se ztrátou peněženky zažíval po víkendu stráveném v Brně muž z Třebíčska. Aniž to postřehl, v neděli odpoledne mu u hlavního nádraží vypadla na zem. Předmětu ležícího na chodníku si jako první všimla jedna z hlídek městské policie, které jsou v této oblasti prakticky nepřetržitě, a o nálezu obratem vyrozuměla Policii ČR. Dozvěděla se přitom, že majitel se po ztracené peněžence už sháněl a doklady i platební karty mezitím zablokoval. Strážníci nejprve vyskládali celý její obsah a po sečtení všech bankovek i mincí pozvali dvaatřicetiletého majitele na služebnu. Nové doklady už si bude vyřizovat radostným s vědomím, že celou hotovost dostal zpět. Strážníkům poděkoval a peněženku s více než osmi tisíci korunami si odnesl. (pš)


Vytvořeno 10.10.2022 14:04:55 | přečteno 237x | pavel.soba
load