Přehled událostí ze dne 10. listopadu 2022

default news

Strážníci si na benzince všimli opilého řidiče, během jízdy prý popíjel fernet. Strážnice podle čipu identifikovala zaběhlého pudla, majitele našla uprostřed noci na ulici s rozbitou hlavou.

Strážníci si na benzince všimli opilého řidiče, během jízdy prý popíjel fernet

Zdánlivě běžná zastávka řidiče peugeotu na čerpací stanici v Bauerově ulici si ve středu večer vyžádala zákrok hlídky městské policie. Strážníci si totiž jednapadesátiletého muže všimli už ve chvíli, kdy po zaparkování u stojanu velmi nejistě vystoupil z vozidla. Každým jeho vrávoravým krokem pak sílilo jejich podezření, že by mohl být opilý. Když tedy nastoupil zpátky do vozidla a chtěl odjet, okamžitě k němu zamířili. Už při výzvě k předložení dokladů cítila hlídka z jeho dechu alkohol. Řidič domněnky strážníků vzápětí potvrdil a řekl jim, že si dal během jízdy dva panáky fernetu. Při dechové zkoušce navíc nadýchal přes 1,8 promile. Muž je teď podezřelý ze spáchání trestného činu a hrozí mu vězení. (ms)

Strážnice podle čipu identifikovala zaběhlého pudla, majitele našla uprostřed noci na ulici s rozbitou hlavou

Povinnost mít svého psa očipovaného v noci na čtvrtek bohatě docenil starší muž z Medlánek. Jeho pudla našla strážnice odchytové služby městské policie a díky čipu zanesenému do registru hned zjistila, komu zvíře patří a jela mu ho vrátit. Nedaleko domu se velice rychle dopídila toho, proč se mu psík ztratil z dohledu. Sedmdesátník tu totiž ležel na zemi se silně krvácející ránou na temeni, byl ale naštěstí při vědomí. Svěřil se jí, že při venčení psa upadl na chodník a víc už si nepamatuje. Strážnice mu tedy ihned poskytla první pomoc a vzhledem k poranění hlavy přivolala záchrannou službu. Zdravotníci muže ošetřili a následně převezli sanitkou do nemocnice. Protože o psa se neměl kdo postarat, zamířil rovnou do útulku městské policie, kde mu personál poskytne veškerou péči, než se majitel vrátí z nemocnice. (ms)Vytvořeno 10.11.2022 15:17:16 | přečteno 195x | marketa.skrivankova
load