Přehled událostí ze dne 10. ledna 2023

balik rastr

Ke kočce zavřené v krabici se strážníci prořezávali dvě minuty, někdo ji odložil u popelnic. Strážníci klidnili vypjaté emoce ve vinotéce. 

Ke kočce zavřené v krabici se strážníci prořezávali dvě minuty, někdo ji odložil u popelnic

K pečlivě zalepené krabici přivolal minulý týden strážníky muž, který ve Starém Lískovci o půl šesté ráno procházel kolem kontejnerů. Měl totiž pocit, že z balíku odloženého na zemi slyšel mňoukání, ale netroufal si ho otevřít. Na horní straně byla totiž připevněná cedulka s nápisem „Pozor! Polodivoká kočka“. Nahlédnout dovnitř bylo pro hlídku městské policie překvapivě pracné. Pevný karton byl důkladně přelepený a malý otvor k nahlédnutí opatrně vyřezávala nožem přibližně dvě minuty. Strážníci u toho dávali pozor, aby neporanili zvíře, které by bylo případně v balíku zavřené. Když potom dovnitř posvítili baterkou, uviděli mladého tygrovaného kocoura, který se strachy tísnil v rohu krabice. Odchytová služba městské policie ho proto odvezla do útulku, kde se jej hned ujal personál. Navzdory varováním se ukázalo, že přibližně dvouletý kocour je ochočený, klidný a naprosto mírumilovný. Poté, co projde preventivní karanténou, tedy budou moci zájemci požádat v útulku o jeho adopci. Strážníci s případem i dál pracují. V Oderské ulici se jim podařilo získat informace, které by mohly vést k nalezení člověka, který kočku u popelnic odložil. Svědci, kteří by mohli přispět k objasnění, se mohou hlásit na služebně v Labské ulici anebo zavolat na číslo 547 22 33 43.

Poté, co se kocour v útulku zabydlel a ukázalo se, že je spokojený a zdravotně pravděpodobně naprosto v pořádku, začali mu jeho zachránci pracovně říkat Schrödinger v odkazu na slavný myšlenkový experiment rakouského fyzika Erwina Schrödingera. Případný zájemce o adopci si ho ale samozřejmě bude moci pojmenovat podle svého uvážení.(jag)

Strážníci klidnili vypjaté emoce ve vinotéce

Mírnit emoce mezi návštěvníky vinotéky a personálem museli v pondělí večer strážníci na Lesné. Podle slov obsluhy tu menší skupinka rušila svým bujarým rozhovorem ostatní zákazníky natolik, že se údajně rozhodli předčasně odejít. Když pětašedesátiletá obsluhující požádala čtyři ženy a jednoho muže, aby se ztišili, se zlou se prý potázala. Šedesátiletá žena a její o čtyři roky starší známá ji údajně začaly nadávat a vulgárními výrazy u toho prý rozhodně nešetřily. Stejný průběh události vylíčil hlídce městské policie také svědek. Vlídná slova vůči obsluze neměly ženy ani v přítomnosti strážníků a incident odmítaly jakkoli řešit. Podezřením z porušení občanského soužití se tedy budou zabývat úředníci. Ještě než jim hlídka případ předala, dohlédla na to, aby nevhodně se chovající zákazníci vinotéku v poklidu opustili. (ms)


Vytvořeno 10.1.2023 11:09:15 | přečteno 119x | marketa.skrivankova
load