Přehled událostí ze dne 10. ledna 2022

default news

Zmatený muž se na ulici vyzouval a svlékal, první pomoc mu poskytli strážníci. Seniorka upadla ve svém bytě, tísňovým tlačítkem si přivolala strážníky.

Zmatený muž se na ulici vyzouval a svlékal, první pomoc mu poskytli strážníci

Nevšední telefonát obdrželo v neděli večer operační středisko městské policie, na které se obrátil řidič trolejbusu. Strážníky upozornil na muže, který se v teplotách pod bodem mrazu svlékal na tramvajové zastávce v Křenové ulici. Že se nejedná o příznivce otužování se ukázalo už zakrátko, když k pětačtyřicetiletému spoře oděnému muži dorazila hlídka městské policie. Na sobě měl pouze spodní prádlo a v přítomnosti hlídky si bez zjevné příčiny opakovaně obouval a zase vyzouval své boty. Viditelná zranění neměl, ale vzhledem k mrazivým teplotám byl značně prokřehlý. Hlídka ho proto okamžitě zabalila do izotermické fólie a jednorázové deky, aby se trochu zahřál. Požití alkoholu ani drog u něho nic nenasvědčovalo, a tak strážníci usoudili, že jde pravděpodobně o psychicky nemocného muže. Přivolaní zdravotníci pak rozhodli o jeho převozu do nemocnice. (ms)

Seniorka upadla ve svém bytě, tísňovým tlačítkem si přivolala strážníky

Pomoc strážníků v neděli dopoledne potřebovala seniorka žijící v bystrckém bytě, která uvnitř upadla a zpátky na nohy už se sama postavit nedokázala. Naštěstí ale měla jednaosmdesátiletá žena k dispozici tísňové tlačítko, prostřednictvím kterého se v ohrožení života či zdraví může spojit s dispečinkem. Právě jeho stisknutím si na pomoc přivolala hlídku městské policie, která má pro tyto účely náhradní klíče od bytu. Strážníci nejprve pomohli seniorce posadit se a ujišťovali se, že není zraněná. Na žádnou bolest si nestěžovala, cítila se ale velmi slabá a měla závratě. Hlídka proto prostřednictvím operačního střediska přivolala zdravotníky, kteří ženu vyšetřili a následně převezli do nemocnice. (ms)


Vytvořeno 10.1.2022 14:51:36 | přečteno 166x | marketa.skrivankova
load