Přehled událostí ze dne 10. května 2023

default news

Brňan prý dostal pěstí, údajného útočníka poslal k zemi. Muž strážníkům tvrdil, že někdo něco někde ukradl jeho neznámému holandskému kamarádovi. Strážníci dopadli muže, který poničil policejní auto.

Brňan prý dostal pěstí, údajného útočníka poslal k zemi

Dnes brzy ráno kontaktoval hlídku v Nádražní ulici šestadvacetiletý cizinec ze Slovenska. Ukázal strážníkům muže, který do něho prý v Benešově ulici strčil tak silně, že upadl na zem. Pádem si, dle svých slov, způsobil bolestivé zranění zápěstí. Bezdůvodný šťouchanec potvrdil hlídce i jeho kamarád. Pětatřicetiletý Brňan strážníkům řekl, že naopak ho cizinec vulgárně urážel a poté ho udeřil pěstí do obličeje. Brňanův kamarád k tomu dodal, že tím cizinec vyprovokoval celou potyčku. Oba muži odmítli lékařské ošetření. Strážníci podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití oznámili správnímu oránu. (JaPo)

Muž strážníkům tvrdil, že někdo něco někde ukradl jeho neznámému holandskému kamarádovi

Zapeklitý případ řešili strážníci dnes nad ránem před zábrdovickou ubytovnou. Přivolal je sem dvaatřicetiletý muž z Jihlavska. Hlídce tvrdil, že byl v neznámém baru v centu Brna a tam údajně někdo okradl jeho holandského kamaráda, jehož jméno nezná a neví, jak vypadá. Nevěděl ani co mu ukradl. Údajný Nizozemec poté prý vběhl do ubytovny a on ho nemůže najít. Hlídka kontaktovala personál ubytovny a dozvěděla se, že takový muž se v prostorách ubytovny nenachází. Dvaatřicátník tomu však nevěřil, a vstupu se nevybíravě domáhal dál i přes výzvy strážníků. Pracovnice ubytovny strážníkům řekla, že ho odmítá pustit do ubytovny, protože je podnapilý. To muže z Jihlavska rozčílilo tak, že se jí pokusil udeřit. Pohotovým zákrokem mu v tom strážníci zabránili a muž skončil v poutech. Policisté, kteří se také dostavili na místo, vyloučili spáchání trestného činu. Strážníci podezření ze spáchání několika přestupků oznámili správnímu orgánu. (JaPo) 

Strážníci dopadli muže, který poničil policejní auto

K emotivnímu výstupu došlo v úterý odpoledne v prostoru před budovou hlavního nádraží, který právě kontrolovali brněnští strážníci. Měl ho na svědomí evidentně rozčílený muž, jehož hlasité výkřiky se donesly k nedaleké hlídce městské policie. Ta okamžitě zbystřila a vydala se jeho směrem. Jednatřicátník právě postával vedle odstaveného služebního vozidla republikové policie a strážníci zpovzdálí zahlédli, jak zničehonic udeřil pěstí do kapoty a kopl nohou do levých předních dveří. Blížící se hlídka ho okamžitě důrazně vyzvala, aby se uklidnil, a zabránila jeho dalším podobným výpadům. Muž strážníkům vysvětlil, že má k policii výhrady. Strážníci ho upozornili, že nemá právo ničit cizí majetek, a když na vozidle našli promáčkliny, vyrozuměli republikové kolegy. Případ si s podezřením ze spáchání majetkového přestupku převzali. (ms)


Vytvořeno 10.5.2023 12:47:30 | přečteno 227x | pokorna.jana
load