Přehled událostí ze dne 10. dubna 2022

dodavka kamen v aute

Údajný sprejer se fotil u pestrého výtvoru, uspíšil tak své dopadení. Velký kámen v autě i drůbež údajně plašená pyrotechnikou, strážníky zaměstnal sousedský spor. Mladá žena se vydala s dětmi nakupovat opilá, ujala se jich babička.  Zmatený muž spadl do rybníka, duchapřítomná svědkyně ho vytáhla na břeh.

Údajný sprejer se fotil u pestrého výtvoru, uspíšil tak své dopadení

Bílou stěnu bohunické stavební buňky jako prostor vhodný pro svoji tvorbu si v pátek odpoledne vybral sedmnáctiletý mladík. Svědci ho údajně viděli, že kvůli tomu přelezl plot a když celé dílo dokončil, navlékl si prý reflexní vestu a u modrooranžového výtvoru se ještě vyfotografoval. Muž, který byl tou dobou poblíž se za údajným sprejerem vydal a souběžně předával informace o své poloze na linku 156. Krátce poté, co mladíkovi stihl zabránit v nástupu do přijíždějícího autobusu, dorazili k zastávce strážníci a převzali si ho. Mladý muž se hlídce k vytvoření nápisu přiznal. Strážníci zjistili, že uvedené jednání zachytila kamera a s podezřením na spáchání trestného činu případ předali republikovým kolegům. (pš) 

Velký kámen v autě i drůbež údajně plašená pyrotechnikou, strážníky zaměstnal sousedský spor

Vyhrocený spor v zahrádkářské kolonii na jihu města zaměstnal koncem týdne strážníky. Pětapadesátiletý muž si jim postěžoval na zahrádkáře, který mu prý sprostě nadával a házením kamení ho údajně zranil na noze. Hlídce ukázal drobný šrám na holeni, ale ošetření odmítl s tím, že si ho zajistí sám. Strážníky poté přivedl k poničené vstupní brance, a řekl, že mu ji prý poškodil čtyřiatřicetiletý muž, který mu údajně vnikl na jeho pozemek. Do výčtu vzniklých škod zahrnul i rozbité boční okénko na své dodávce, kde na předním sedadle ještě ležel velký kámen. Mladší z mužů se k těmto incidentům doznal a hlídce mimo jiné řekl, že soused mu prý odpalováním zábavní pyrotechniky plaší drůbež a hlasitými projevy ho obtěžuje. Případ si převzali republikoví policisté. (pš)

Mladá žena se vydala s dětmi nakupovat opilá, ujala se jich babička

S výrazně opilou ženou se v sobotu večer setkali strážníci v supermarketu na západě Brna. Pro prodejně se pohybovala vrávoravou chůzí a dvěma dětem, které tam byly s ní, věnovala jen okrajovou pozornost. Před hlídkou nesrozumitelně artikulovala, ale výzvu k prokázání totožnosti vzala na vědomí a vytáhla občanský průkaz. Po odmítnutí dechové zkoušky přestala ovládat své chování, vyjadřovala se vulgárně a strážníkům opakovaně nadávala. Hlídka naznala, že třicátnice se v tomto stavu není schopna o své děti postarat a na místo proto přivolala republikové kolegy. Obě děti si následně přijela vyzvednout babička. Kromě policistů se případem budou dále zabývat i sociální pracovníci. Žena je navíc podezřelá ze znevážení úřední osoby. (pš)

Zmatený muž spadl do rybníka, duchapřítomná svědkyně ho vytáhla na břeh

Částečně jako otužilec si v pátečním sychravém odpoledni počínal padesátiletý cizinec. V oblečení prý zmateně pobíhal mezi rybníky u Mokré Hory, kde křičel a nejméně dvakrát se ocitl ve vodě, kam zřejmě nechtěně spadl. Náhodná svědkyně nebyla k této situaci lhostejná a zachovala se duchapřítomně. Přiběhla k němu, vytáhla ho ven a roztřeseného muže zabalila do deky. Z jeho dechu byl cítit alkohol, a tak přivolaní strážníci mu provedli dechovou zkoušku s výsledkem 1,55 promile. Muž byl dezorientovaný a svou jarní koupel v oblečení nijak nedokázal vysvětlit. Podchlazeného muže se ujali zdravotníci a po prvotním ošetření ho sanitka odvezla do nemocnice. (pš)


Vytvořeno 11.4.2022 7:40:28 | přečteno 209x | pavel.soba
load