Přehled událostí ze dne 10. července 2022

default news

Projel dvěma zákazy a riskoval střet s jinými vozidly, zastavily ho až zapnuté majáky. V Denisových sadech údajně zaútočil obuškem, podezřelého muže strážníci dopadli. Čtveřice mladíků po potyčce předala strážníkům doklady a vložila zbytečné síly do běhu. Strážníci dopadli mladíka podezřelého z krádeže drahého nářadí, ačkoli překonal i vysokou zeď. Hlídka městské policie přistihla tři opilé mladíky, jeden nadýchal přes dvě promile. Padesátku za volantem překonali téměř dvojnásobně, čeká je zákaz řízení.

Projel dvěma zákazy a riskoval střet s jinými vozidly, zastavily ho až zapnuté majáky

Nepochopitelný hazard, kterým mohl ohrozit nejen sebe, posádku svého vozu, ale i další účastníky silničního provozu předvedl ve čtvrtek večer řidič fordu v Žabovřeskách. Strážníci tuto lokalitu právě kontrolovali, a tak viděli, že přes dva zákazy vjezdu míří Zborovskou ulicí v protisměru na frekventovanou Žabovřeskou. Hlídka se tedy okamžitě vydala za ním a zapnutými modrými výstražnými světly a rozsvíceným nápisem STOP vyzvala řidiče k zastavení. Když odtud na jejich pokyn vycouval na bezpečné místo, kde už nikoho nemohl ohrozit, strážníci si vyžádali jeho doklady. Devětadvacetiletý řidič porušil platný zákaz řízení, takže ho předali Policii České republiky s podezřením na spáchání trestného činu. (pš)

V Denisových sadech údajně zaútočil obuškem, podezřelého muže strážníci dopadli

Blesková souhra pracovníků dohledového centra městské policie a strážníků vedla koncem týdne k rychlému dopadení muže, který v Denisových sadech zaútočil na jiného teleskopickým obuškem. Hlídka tam dorazila vzápětí a podezřelého devatenáctiletého mladíka chytila. O patnáct let starší muž měl oblečení potřísněné krví, a protože údajně dostal ránu do hlavy, převzali si ho přivolaní zdravotníci a po prvotním ošetření ho sanitka odvezla do nemocnice. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu se případem zabývá Policie České republiky. (pš)

Čtveřice mladíků po potyčce předala strážníkům doklady a vložila zbytečné síly do běhu

U potyčky alkoholem posilněných mladých mužů zasahovaly v sobotu ráno dvě hlídky městské policie v Divadelní ulici. V dalším fyzickém napadání jim strážníci zabránili a když se ujistili, že nikdo nepotřebuje ošetření, vyzvali je k prokázání totožnosti. Čtveřice ve věku od 20 do 26 let se pokusila rozprchnout do okolí, ale v běžeckých soubojích ani jeden z mladíků neuspěl. Dva z nich po neuposlechnutí zákonných výzev museli strážnici spoutat. Nejstaršího muže pak sanitka odvezla v doprovodu hlídky městské policie na záchytnou stanici. Ke vzniklému konfliktu se zúčastněné osoby vyjadřovaly zcela rozdílně a nejasná byla i příčina konfliktu. Podezřením z přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku se bude zabývat správní orgán. K posouzení míry zavinění bude mít k dispozici i záběry z městských kamer. (pš)

Strážníci dopadli mladíka podezřelého z krádeže drahého nářadí, ačkoli překonal i vysokou zeď

Krádež pokosové pily a dalšího zboží za tisíce korun nahlásili v sobotu ráno na linku 156 zaměstnanci prodejny v centru města. Skupinka, která to prý měla na svědomí, vyběhla z obchodu a rychle zmizela. Do pátrání po podezřelých se tak okamžitě zapojily nejbližší hlídky městské policie a osoby odpovídající popisu strážníci zanedlouho přistihli v parku v Přízové ulici. Skupince přitom nepomohl ani úkryt v okrasných křovinách. Čtveřice podezřelých uposlechla zákonnou výzvu k setrvání na místě, pouze nezletilý mladík odhodil krabici s pilou a dal se na útěk. U sebe měl přitom ještě krabici se zabaleným kapesním nožem, zastřihovač vousů a také nabíječku k němu. Ve snaze setřást hlídky následně zahodil i tyto údajně odcizené výrobky. Svému dopadení ale neunikl, přestože na trase dokázal překonat plot i přes dva metry vysokou zeď. Strážníci jeho pronásledování ukončili nasazením pout. Ověření osobních údajů pak ukázalo, že mladík je celostátně hledaný. Hodnota údajně kradeného zboží přesáhla jedenáct tisíc korun. Pro podezření z trestného činu případ dále šetří republikoví policisté. (pš)

Hlídka městské policie přistihla tři opilé mladíky, jeden nadýchal přes dvě promile  

Společné posezení trojice mladíků popíjejících alkoholické nápoje překazili strážníci v sobotu večer v židenickém vnitrobloku. Chování mladých mužů nasvědčovalo tomu, že jsou opilí a sami také přiznali, že tam popíjeli vodku a pivo. Dva mladší měli při orientační zkoušce výsledek pod jedním promile, šestnáctiletému se na displeji zobrazila vysoká hodnota 2,26 promile alkoholu. Všechny nezletilé si převzali rodiče a strážníci případ předali republikovým policistům. (pš)

Padesátku za volantem překonali téměř dvojnásobně, čeká je zákaz řízení

Při kontrolách dodržování nejvyšší povolené rychlosti zjistily hlídky městské policie v druhé polovině týdne dvě výrazná překročení. Oba řidiči přitom jeli bezmála stokilometrovou rychlostí v úseku, kde je povolená nejvýše padesátka. Čtyřiatřicetiletý muž za volantem volkswagenu spěchal v neděli dopoledne po Úvoze rychlostí 97 kilometrů v hodině, dvaadvacetiletý šofér BMW ve Vídeňské ulici měl v pátek večer v okamžiku změření na tachometru ještě o jeden víc. Kromě připsání pěti bodů do systému čeká tyto motoristy pokuta nejméně pět tisíc korun a zároveň až roční zákaz řízení. (pš)


Vytvořeno 10.7.2022 16:57:42 | přečteno 409x | pavel.soba
load