Přehled událostí ze dne 1. září 2022

default news

Bezradná seniorka ztratila klíče, strážníci kontaktovali její příbuzné. Chlapec si spletl spoj a dojel na opačnou stranu města, strážnice mu pomohly najít rodiče.

Bezradná seniorka ztratila klíče, strážníci kontaktovali její příbuzné

Smolný den měla ve středu seniorka žijící v centru města. Nesnáze stálé zákaznice naštěstí nebyly lhostejné ostraze supermarketu, kde prý už hodinu bezradně postávala a hledala klíče od svého bytu. Na pomoc proto přivolali prostřednictvím linky 156 strážníky. Ti sice seniorce s hledáním klíčů ochotně pomohli, ale ani oni nebyli úspěšní. Bezradná třiaosmdesátiletá žena působila lehce zmateným dojmem, hlídka ji tedy rozhodně nechtěla nechat osamocenou, a tak začala pátrat po jejich příbuzných. Po chvíli získala kontakt na seniorčina bratra, se kterým se ihned spojila a už chvíli na to mu jeho sestru předala do péče. (ms)

Chlapec si spletl spoj a dojel na opačnou stranu města, strážnice mu pomohly najít rodiče

Do nesprávného autobusu ve čtvrtek krátce po poledni nasedl osmiletý chlapec ukrajinské národnosti. Dojel až do Jundrova na konečnou autobusové linky č. 67, kde si osamoceného chlapce všiml řidič. Obrátil se tedy na linku 156 a požádal o pomoc strážníky. Jejich směrem tedy ihned vyrazila nejbližší motohlídka. Chlapec u sebe neměl žádné doklady, ani mobilní telefon. Strážnicím pouze řekl své jméno. Aby chlapce rozptýlily, ukázaly mu skútr, na kterém přijely, a mezitím se od něj kamarádským přístupem snažily získat více informací, které by je navedly k jeho rodičům. Naštěstí si záhy všimly, že má u sebe kontakt na komárovskou základní školu. Hlídka tedy ihned vytočila uvedené telefonní číslo a spojila se s ředitelkou školského zařízení. Ta strážnicím potvrdila, že dítě postrádají a upřesnila, že jedna z kolegyň už ho společně s jeho maminkou intenzivně hledají v okolí školy. Bylo tedy zřejmé, že chlapec dojel na opačný konec města. Netrvalo ale dlouho, co si ho jeho rozrušení rodiče přijeli vyzvednout. Strážnicím vysvětlili, že se teprve před pár dny přestěhovali a chlapec si pravděpodobně popletl směr jízdy. Hlídce městské policie pak s obrovskou úlevou poděkovali a hocha si odvezli zpátky domů. (ms)


Vytvořeno 1.9.2022 15:34:09 | přečteno 287x | marketa.skrivankova
load