Přehled událostí ze dne 1. listopadu 2022

default news

Hluk nasvědčoval vykrádání auta, muž však údajně za vozidlem páčil trezor. Agresivní mladík křičel v domě a výtah prý vyřadil z provozu, skončil na záchytné stanici.

Hluk nasvědčoval vykrádání auta, muž však údajně za vozidlem páčil trezor

Ani úplná tma nepomohla na přelomu týdne mladému muži v Zábrdovicích, aby ve čtvrt na dvě v noci zmizel hlídce městské policie. Do Tkalcovské ulice navedl strážníky volající, kterého rušily hlasité rány nesoucí se od parkoviště. Dorazili za několik desítek sekund a podezřelého třicátníka uviděli rychle odcházet zpoza zaparkovaného auta. Jakmile ho vyzvali, aby se zastavil, dal se na útěk, přeběhl lávku přes řeku, ale strážníkům se vzdálit nedokázal. Když už je měl těsně za sebou, poslechl jejich pokyny, sám si lehl na zem a roztáhl ruce. Potom dal obě ruce za záda, aby ho mohla hlídka městské policie spoutat. Muž sice nebyl ozbrojený, zato měl u sebe mimo jiné cizí platební kartu a klíče od auta se štítkem nesoucím jméno jiné osoby. Po návratu na parkoviště strážníci přišli na to, že se za stojícím autem údajně pokoušel nepozorovaně otevřít trezor. Muž přiznal, že ho ukradl z nedaleké kanceláře, a hrozí mu proto vězení za trestný čin. (jag)

Agresivní mladík křičel v domě a výtah prý vyřadil z provozu, skončil na záchytné stanici

Strach vyjít ze svého bytu na chodbu dostali v pondělí večer lidé bydlící v panelovém domě ve Starém Lískovci. Jejich obavy údajně vyvolal agresivní muž, který chodil mezi patry a prý nejen hlasitě křičel, ale také kopal a bouchal do cizích bytových dveří. Po telefonátu na linku 156 tam dorazili strážníci a jednadvacetiletého mladíka zastihli v sedmém patře. Působil na ně zmateným dojmem a své předchozí chování nedokázal vysvětlit. Někteří nájemníci hlídce sdělili, že mladíka napomenuli, ale pobídky ke zklidnění nebral vážně a místo toho se prý ještě více rozčílil. To dal údajně najevo tím, že pod vlivem alkoholu začal tlouct do kabiny a dveří výtahu, což se neobešlo bez následků. Výtah sice neměl viditelné stopy po poškození, ale byl nepojízdný. Protože opilý mladík se nedokázal ovládat, sanitka ho nakonec musela v doprovodu strážníků odvézt na záchytnou stanici. Po vystřízlivění se bude ze svého jednání zodpovídat úředníkům. (pš)


Vytvořeno 1.11.2022 16:05:33 | přečteno 452x | pavel.soba
load