Přehled událostí ze dne 1. května 2022

default news

Pracovník dohledového centra si na kameře všiml požáru v chatové oblasti, přivolal hasiče. Strážníci dopadli celostátně hledaného muže, kouřil na zastávce. Strážníci dopadli muže, který vjel do zákazu, měl zákaz řízení, a navíc byl pod vlivem drog. Muž upadl ve svém bytě a tři dny prý ležel v předsíni, strážníci se k němu museli slanit.

Pracovník dohledového centra si na kameře všiml požáru v chatové oblasti, přivolal hasiče

Plameny šlehající z chatové oblasti u Brněnské přehrady zpozoroval v sobotu po poledni pracovník dohledového centra městské policie. Okamžitě upozornil operační středisko, které vyslalo strážníky z místní služebny a vyrozumělo i hasiče. Ti už byli tou dobou na cestě k požáru. Společně se strážníky záhy zjistili, že hoří dřevěná budova. Uvnitř se naštěstí nikdo nenacházel, plameny ale poničily jak konstrukci chaty, tak stromy v okolí zhruba patnácti metrů. Hasiči oheň uhasili zhruba po tři čtvrtě hodině a policejní technik naznal, že šlo zřejmě o úmyslné zapálení obydlí. Případem se proto bude dále zabývat Policie České republiky.  (ms)

Strážníci dopadli celostátně hledaného muže, kouřil na zastávce

Muže kouřícího na tramvajové zastávce v Nádražní ulici si v sobotu ráno všimla hlídka městské policie. Kvůli tomuto přestupku ho tedy vyzvala k předložení dokladů. Ověřením osobních údajů pak strážníci zjistili, že jde o celostátně hledaného muže. Hlídka se proto ujistila, zda sedmačtyřicetiletý muž není ozbrojený a služebním vozidlem ho převezla na služebnu republikových policistů. Ještě, než jim strážníci muže předali, uzavřeli případ domluvou. (ms)

Strážníci dopadli muže, který vjel do zákazu, měl zákaz řízení, a navíc byl pod vlivem drog

Dopravní značka zakazující odbočení vlevo se v sobotu večer stala osudnou řidiči fordu na Cejlu. Ten ji totiž nedbal, a na křižovatce s Kolištěm si to namířil rovnou do zákazu. Jeho manévr ale postřehla hlídka městské policie a řidiče po pár metrech zastavila. Dvaatřicetiletého muže upozornila, že se dopustil dopravního přestupku, a vyzvala jej k předložení dokladů. Hlídce však podal jen osvědčení o registraci vozidla a doznal se, že řidičský průkaz u sebe nemá, protože mu byl zadržen. Strážníci proto přivolali republikové kolegy, a ještě před jejich příjezdem provedli orientační dechovou zkoušku, která alkohol vyloučila. Následný test na drogy provedený Policií ČR, však u řidiče potvrdil přítomnost amfetaminu v těle. Muže podezřelého ze spáchání trestného činu si tak od strážníků převzali republikoví policisté. (ms)

Muž upadl ve svém bytě a tři dny prý ležel v předsíni, strážníci se k němu museli slanit 

Slabé volání o pomoc ze sousedního bytu zaslechla v sobotu kolem půlnoci žena ve Starém Lískovci. Zavolala proto ihned na linku 156, kde požádala o pomoc strážníky. Přivolané hlídce pak řekla, že staršího muže slyšela naříkat přes stoupačky a zavedla je k jeho bytu. Také strážníci zpoza dveří slyšeli jeho tiché naříkání. Vstupní dveře byly ale zamčené, a tak se vzhledem k naléhavosti situace rozhodli k bytu slanit z vyšších pater. Chvíli na to už se tedy jeden ze strážníků pořádkové jednotky spustil po laně na seniorův balkón a oknem se dostal dovnitř. Na zemi v předsíni pak našel ležícího muže, ktetý si stěžoval na bolest pravého boku a následkem pádu ho bolela i hlava. Posteskl si, že v chodbě leží už třetím dnem. Byl evidentně zesláblý a dehydrovaný. Strážníci mu proto ihned poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Ještě před jeho odjezdem do nemocnice zkontrolovali, že všechny spotřebiče v bytě jsou vypnuté, včetně plynu a vody. O celé situaci pak informovali seniorova syna. Poté byt uzamkli a klíče předali jeho majiteli. (ms)

 
Vytvořeno 1.5.2022 13:47:36 | přečteno 185x | marketa.skrivankova
load