Přehled událostí ze dne 1. června 2023

default news

Krádeží deodorantu se žena stala podezřelou ze spáchání trestného činu. Podnapilá žena požadovala v baru další skleničku. Když ji nedostala, údajně vytnula pár facek dvěma hostům. Dvojice chtěla poškodit sedadla v tramvaji, od strážníků dostala pokutu. Senior doma upadl a rozbil si hlavu, pomohli mu strážníci.

Krádeží deodorantu se žena stala podezřelou ze spáchání trestného činu

Ve středu večer přivolal hlídku městské policie pracovník ostrahy obchodního řetězce v brněnských Zábrdovicích. Údajně tady přistihl ženu při krádeži kosmetiky za necelých sto korun. Po příjezdu strážníci zjistili, že pětatřicetiletá Brňanka v kabelce pronesla za pokladní zónu deodorant. Žena nezapírala a ke svému činu se doznala. Při ověřování její totožnosti navíc hlídka zjistila, že v posledních třech letech byla za stejné skutky potrestána. Krádeží body spreje se tak stala podezřelou ze spáchání trestného činu. Strážníci jsou ze zákona povinni toto podezření oznámit republikové policii, která si proto od nich ženu převzala. (JaPo)

Podnapilá žena požadovala v baru další skleničku. Když ji nedostala, údajně vytnula pár facek dvěma hostům

Dnes nad ránem vyjížděla hlídka městské policie do historického centra města. Dle svědka se v jednom z barů nacházela žena, která údajně obtěžovala hosty a odmítala z něho odejít. Strážníky kontaktovali dva muži, ukázali jim ženu, která údajně v podnapilém stavu vstoupila do baru a po obsluze požadovala další alkohol. Když ho nedostala, prý začala obtěžovat zákazníky. Proto ji obsluha vyvedla. Dál se ale pohybovala v blízkosti vchodu. Poté, co si oba muži šli na ulici zakouřit, tak k nim údajně přistoupila a každého dvakrát udeřila otevřenou dlaní do obličeje. Prý za trest, že se jí v baru smáli. Naštěstí jim nezpůsobila žádná zranění. Jednašedesátiletou Brňanku hlídka kontaktovala nedaleko podniku. Nezapírala a přiznala, že každému vlepila dvě facky. Brňanka byla viditelně pod vlivem alkoholu. To potvrdila i dechová zkouška, nadýchala 1,35 promile. Nekontrolovala své chování a vyvolávala další konflikty. Hlídka přivolala sanitku, ta ženu převezla na záchytku. Podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití s ní projednají úředníci. (JaPo)

Dvojice chtěla poškodit sedadla v tramvaji, od strážníků dostala pokutu

Dnes ráno vyjížděli strážníci na Konečného náměstí. Řidička tramvaje na kameře viděla, jak v zadní části vozu dva pasažéři údajně poškozují vybavení tramvaje. Hlídka kontaktovala pracovnici dopravního podniku v zastávce hromadné dopravy. Ta jim ukázala ženu a muže, kteří se údery pěstí snažili poškodit sedadla v dopravním prostředku. To se jim nepodařilo, ale ke svému úmyslu se hlídce doznali. Majetkový přestupek strážníci projednali s dvacetiletou ženou z Brna a s devětatřicetiletým Brňanem na místě uložením pokuty. (JaPo)

Senior doma upadl a rozbil si hlavu, pomohli mu strážníci

Včera večer přivolal hlídku aktivováním tísňového tlačítka senior z brněnské Bystrce. Do telefonu jim řekl, že upadl v bytě, o roh poličky si rozbil hlavu a bez pomoci není schopen vstát. Na místo vyjela nejbližší hlídka pořádkové jednotky s klíči od bytu, které má městská policie k tomuto účelu k dispozici. Současně za zraněným seniorem vyjížděli i záchranáři, které vyrozuměli strážníci. Hlídka v bytě nalezla rozrušeného seniora s tržnou ránou na temeni hlavy. Tu si duchapřítomný senior přikryl ručníkem. Strážníci muže uklidnili a vyčkali do příjezdu sanitky. Po prvotním nezbytném ošetření převezli zdravotníci muže do nemocnice. Další případ aktivace tísňového tlačítka prověřovali strážníci dnes nad ránem v městské části Brno-střed. Tady po pádu v bytě nemohla bez pomoci vstát žena. Hlídka i v tomto případě vstoupila do bytu poté, co si odemkla dveře klíči, které mají strážníci pro tyto účely k dispozici. Tento pád se naštěstí obešel bez zranění. (JaPo)


Vytvořeno 1.6.2023 13:24:13 | přečteno 158x | pokorna.jana
load