Přehled událostí ze dne 1. června 2022

Praděd splněný sen

Opavan měl trable s peněženkou, dobré skutky se mu vrátily jako bumerang. Muž a jeho známí v prodejně údajně kradli, v plných taškách měli desítky čokolád.

Opavan měl trable s peněženkou, dobré skutky se mu vrátily jako bumerang

Výlet se zajímavou zápletkou i šťastným koncem má za sebou muž ze Slezska, který trávil víkend v Brně. Při nedělní procházce ztratil v Mariánském údolí peněženku s platebními kartami, doklady a nemalou hotovostí. Malou chvíli po něm šel stejným místem v oblíbené rekreační oblasti čtyřiačtyřicetiletý Brňan a nález předal strážníkům. Ti nejprve u republikových policistů ověřili, že nález nepochází z trestné činnosti, a následně požádali o pomoc kolegy z opavské městské policie. Severomoravská hlídka obratem vyrazila do mužova místa bydliště s cílem získat na něj telefonní kontakt. Rodinu zastihla doma, a tak už za necelou půlhodinku se strážníci šestatřicetiletému muži ozvali na mobil. Dobrou zprávu o nálezu peněženky ho potěšili o to víc, že byl ještě v Brně, a tak se brzy dostavil na vinohradskou služebnu městské policie. Tam si ji převzal, celý obsah si pečlivě překontroloval a s viditelnou úlevou strážníkům poděkoval, že se mu nic neztratilo. V peněžence měl částku v tisících korun. Muži ze severu Moravy se tak tímto nepřímo jako bumerang vrátily dobré skutky, které už více než rok nezištně vykonává. Díky usilovnému tréninku a zvyšování kondice už pět hendikepovaných dětí vynesl na Praděd i jiné vrcholky hor a dopřál jim tak něco mimořádného. Stejný sen by rád splnil ještě aspoň pěti dalším dětem a pevně věří, že se mu to v dohledné době podaří. Smyslem této výzvy primárně nejsou nastoupané metry převýšení ani ušlé kilometry. Může to být i jakákoliv jiná trasa, kam by se děti výrazně limitované pohybovými možnostmi jinak dostat nikdy nemohly. (pš)

Muž a jeho známí v prodejně údajně kradli, v plných taškách měli desítky čokolád

Zboží přesahující hodnotu dvou tisíc korun si včera z prodejny v centru města prý odnesl sedmačtyřicetiletý muž. Jeho počínání mezi regály však postřehl náhodný svědek a s domněnkou, že se zřejmě pokusí nepozorovaně odejít bez placení, vytočil linku 156. Strážníci údajného zloděje zastihli na blízké tramvajové zastávce ve společnosti dalších osob. Oslovený muž měl u sebe dvě tašky obsahující kromě jiného tabulek čokolád, několik balení potravin k rychlé konzumaci i drogistické výrobky a hlídce tvrdil, že je prý našel jen tak odložené za obchodem. Další hlídka už zároveň prověřovala jiný poznatek, že do krádeže mohou být zapojeni také známí sedící po jeho boku. Záznamy z kamer v prodejně tomu opravdu nasvědčovaly, takže z majetkového přestupku je nakonec podezřelá celkem šestice osob. Mezi nimi strážníci odhalili i jednoho celostátně hledaného muže a předali ho proto republikové policii. Správní orgán bude mít při dořešení případu k dispozici pořízené nahrávky. (pš)Vytvořeno 1.6.2022 15:17:09 | přečteno 166x | pavel.soba
load