Nováčci u městské policie dostanou vyšší náborový příspěvek, část mohou čerpat už během přípravy.

nahled_02.jpg

Brněnská městská policie upravila náborový příspěvek tak, aby uchazečům o práci strážníka co nejvíce usnadnila přechod do nového zaměstnání.

Vedení organizace navýšilo vstupní benefit na 85  tisíc korun. Zásadní novinkou je, že čtvrtinu této částky mohou čekatelé čerpat už během rekvalifikačního kurzu.

„Jsme v situaci, kdy potřebujeme stabilizovat počty strážníků. Pro zájemce o tuto profesi jsme tedy připravili výhodnější podmínky pro zisk náborového příspěvku, než tomu bylo doposud. Věřím, že se díky tomu zvýší naše šance obstát na trhu práce mezi dalšími bezpečnostními složkami,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková, která ze zákona zastává také funkci velitele městské policie.

„Nově nastupující kolegové si budou moci vybrat ze dvou typů čerpání příspěvku ten, který jim lépe vyhovuje. Jednou z variant je, že prvních 15 tisíc korun dostanou už během tříměsíční přípravy na povolání, kdy jim k výplatě přidáme každý měsíc 5 tisíc korun. Dalších 30 tisíc korun obdrží po složení zkoušky odborné způsobilosti a zbylých 40 tisíc po podpisu smlouvy na dobu neurčitou,“ popisuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Vzory náborové smlouvy ikona souboruzde a ikona souboruzde

Díky této možnosti se zvýší finanční komfort uchazečů v době přípravy na povolání strážníka. Doposud totiž měli nárok na příspěvek až po složení zkoušky.


Druhá varianta smlouvy vychází vstříc těm, kteří si chtějí takzvaný rekvalifikační kurz vyzkoušet bez dlouhodobějších závazků. K využití příspěvku se mohou rozhodnout až před koncem tříměsíčního školení, ale vždy dříve, než absolvují zkoušku odborné způsobilosti. Prvních 35 tisíc korun jim připadne po získání licence strážníka a zbylých 50 tisíc korun po uzavření pracovního poměru na neurčito.

Tato dvoufázová varianta čerpání se týká i těch, kdo při vzniku pracovního poměru už mají platné osvědčení strážníka (pozn. pracovali u jiné městské nebo obecní policie). Ti dostávají 35 tisíc korun po uplynutí zkušební doby a 50 tisíc korun po uzavření pracovní smlouvy na dobu neurčitou.

MHD zdarma i stravenky

„Výměnou za to požadujeme v obou případech čtyřletou věrnost brněnské městské policii. V případě dřívějšího odchodu musí pracovník vrátit poměrnou část náborového příspěvku,“ vysvětluje Luboš Oprchal. Výše náborového příspěvku doposud činila šedesát tisíc korun, navýšením se délka pracovního závazku nemění.

Brněnští strážníci motivují potenciální kolegy celým portfoliem benefitů. Městská policie poskytuje například pětitýdenní dovolenou, příspěvek na stravu, cestování městskou hromadnou dopravou po Brně zdarma a finančně podporuje i zaměstnance, kteří si platí penzijní připojištění. Kromě toho mají pracovníci nárok na dva dny indispozičního volna, tedy na takzvané sick-days.

Noví strážníci mají vysokou šanci na postupný kariérní růst. Z pěších hlídek se mohou propracovat na členy autohlídek, strážníky operačního střediska, zástupce vedoucích či vedoucí jednotlivých organizačních celků anebo na jiné řídicí pozice.
 
Náborový příspěvek bude městská policie nabízet až do odvolání. Zájemci se mohou hlásit průběžně prostřednictvím jednoduchého formuláře na www.mpb.cz/zamestnani. Musejí mít přinejmenším středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou a očekává se od nich bezúhonnost a spolehlivost. Zákonným požadavkem je věk od 18 let. (jag)

Vytvořeno 22.5.2018 15:40:00 | přečteno 1748x | ernest
load