Blíží se Památka zesnulých, na brněnské hřbitovy dohlédnou strážníci

dusicky
Zavzpomínat na své blízké a uctít jejich památku vyrazí na brněnské hřbitovy během Dušiček každoročně tisíce lidí. Vzhledem k vysoké návštěvnosti proto budou dvě stovky strážníků pravidelně kontrolovat nejen Ústřední hřbitov, ale také pietní místa v Židenicích, Líšni, Slatině, Tuřanech nebo v Komíně. Zvýšený dohled se týká i městských částí Královo Pole, Řečkovice, Jehnice, Soběšice i Žebětín.

VIDEA najdete pod tímto odkazem 

Předejít krádežím a přispět k poklidné návštěvě

Denními a nočními kontrolami hřbitovů chtějí strážníci přispět k poklidnému průběhu dušičkového období. Jejich cílem je mimo jiné zamezit ničení hrobů či případným krádežím, například kytic, věnců nebo osobních věcí návštěvníků.

„Strážníkům k tomu dopomohou nejen služební psi, ale také moderní technické vybavení. Ať už jde o noktovizor, zařízení s funkcí nočního vidění, nebo třeba mobilní kamery,“ říká Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno. Největší brněnské pietní místo, kterým je Ústřední hřbitov, je vzhledem ke své rozloze monitorován stálým kamerovým systémem nepřetržitě.

Doporučení pro všechny návštěvníky: nenechávejte své věci bez dozoru 

Své osobní věci by návštěvníci měli mít stále při sobě. Zdánlivě krátká chvíle, kdy si jdou byť jen načepovat vodu na zalévání, může zlodějům poskytnout dostatek prostoru pro případnou krádež. „Přestože díky častým preventivním kontrolám k takovým případům dochází minimálně, lidé by měli být rozhodně obezřetní a dávat na své věci pozor,“ doplňuje Radek Hála, vedoucí revíru Střed.

Zvýšený provoz v okolí brněnských hřbitovů 

Dalším aspektem, na který se hlídky městské policie zaměří, je dopravní situace v okolí pietních míst. Na návštěvu hřbitovů se totiž zpravidla vydávají nejen místní, ale také mimobrněnští. Velká část přijíždí autem, což může plynulost dopravy značně zkomplikovat 

V takovýchto případech budou strážníci usměrňovat dopravu a navádět řidiče na volné parkovací plochy. Těm, kteří by se chtěli vyhnout kolonám či problémům s parkováním a mají tu možnost, městská policie rozhodně doporučuje využít pro cestu na hřbitov městskou hromadnou dopravu. (ms)


Vytvořeno 27.10.2022 11:36:29 | přečteno 71x | marketa.skrivankova
load