Bezpečnost Brňanů je pro strážníky prioritou, hromadně vyrazili sbírat použité aplikační pomůcky

20220308 100524

Odhozené aplikační pomůcky v ulicích trápí jistě mnoho Brňanů, tato problematika ale není lhostejná ani brněnským strážníkům. Hlídky městské policie se na sběr použitých jehel a stříkaček zaměřují prakticky denně při svých pochůzkách, do ulic dnes ale vyrazily hromadně.

Čtyři desítky strážníků se v úterý 8. března po celém Brně zapojily do akce městské policie s názvem Jehla. Termín jarních prázdnin zvolili záměrně v zájmu bezpečí dětí a speciálně vyčleněné hlídky městské policie sbíraly po celém Brně.

Strážníci byli vybaveni ochrannými rukavicemi, pinzetami a dezinfekcemi. Nalezené aplikační pomůcky shromažďovali do speciálních boxů, ve kterých je pak předávali k odborné likvidaci.

Za celý den hlídky městské policie posbíraly celkem 189 injekčních stříkaček. Vysoká čísla hlásili především ze středu města, Zábrdovic či Husovic.

Největší počet odhozeného nebezpečného materiálu odklidili z okolí Tkalcovské ulice, a to celkem čtyřiačtyřicet kusů. Bezmála třicet jehel odstranili z parku v Přízové ulici. Desítku aplikačních pomůcek našli na Kolišti nebo v okolí Malinovského náměstí. Na celkovém seznamu se objevilo více než čtyřicet ulic, mezi nimi mimo jiné Cejl, Husovická, Vranovská, Zderadova, Bratislavská nebo Skopalíkova.

Strážníci podle zákona nemohou drogovou kriminalitu prošetřovat, pro ty brněnské je přesto prevence v této oblasti prioritou. Městská policie Brno proto velmi úzce spolupracuje se specializovanými útvary Celní správy i Policie České republiky, kterým průběžně předává všechny poznatky, včetně detailních statistik výskytu jehel. (ms)


Vytvořeno 9.3.2022 13:58:06 | přečteno 178x | jakub.ghanem
load