Strážníci budou nepřetržitě pomáhat v asistenčním centru pro válečné uprchlíky

international ge1987759a 1920

Čtyřiadvacet hodin denně a sedm dní v týdnu budou hlídky brněnské městské policie přispívat k hladké organizaci v asistenčním centru pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny.

Ve veletržním areálu navedou příchozí správnou trasou k potřebným službám, zkoordinují příjezd zásobovaní i vozidel integrovaného záchranného systému. Na vymezené odstavné plochy nasměrují strážníci také ty, kdo pro cestu za bezpečím do České republiky využili auto.

První hlídky městské policie dorazily na výstaviště už krátce po otevření 2. března ráno. Od středečních odpoledních hodin je zajištěná stabilní přítomnost šesti strážníků. Koordinovat dopravu i příchody uprchlíků tady budou ve dne i v noci až do odvolání. Počty se mohou měnit podle aktuální potřeby.

„Neočekáváme bezpečnostní potíže. Pro oběti válečné agrese má ale naše přítomnost i psychologický rozměr. Věříme, že v této zoufalé životní situaci alespoň částečně přispějeme k jejich klidu a většímu pocitu bezpečí,“ okomentoval Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Vedení městské policie je již od minulého týdne v úzkém kontaktu s úřady a hledá cesty, jak se zapojit do pomoci uprchlíkům. (jag)

load