Podcast Švestky valí pecky

Podcast Městské policie Brno přináší zajímavosti ze života brněnských strážníků. Čekají vás rozhovory se zajímavými lidmi z řad městské policie, budeme bořit mýty o strážnících, shrneme pro vás zajímavé střípky z historie a poslechnout si můžete také přehled případů, které strážníci řešili.

ikona souboru8. Honzíkova cesta k Mrtvému moři, záchrana Pepíčka a kdy strážníci odpočívají

Jak funguje operační středisko městské policie či dohledové centrum? Kolik kamer máme v Brně a jak strážníkům pomáhají? Zajímavá je i Honzíkova cesta k Mrtvému moři a úspěšná záchrana dvou a půl letého Pepíčka z roku 1902. Bourák Ondra zjistí, že i strážníci mají nárok na přestávku.

ikona souboru7. Luňák Jirka, DJ Křoví, omylem ukradený mobil a chlapec, co byl dívkou

Ptačí díl vás zavede za Jirkou luňákem, chytrým psem i mobilem, co umí létat do kapsy.

ikona souboru6. Úplně jiný díl: Buchty, necudná svůdnice a kolik nám jde do kapsy z každé pokuty

Tato epizoda se od všech ostatních liší. Naše pozvání přijaly populární moderátorky Ivana Veselková a Zuzana Fuksová z podcastů Buchty a Mikrovlnky. Jeden z mikrofonů byl bohužel ze Zuzky tak nervózní, že jí nepozorovaně zapadl pod okraj svetru. Proto moc omlouváme sníženou kvalitu zvuku v některých pasážích. Na co v roce 1887 sbalila Fanynka Budínská postaršího pána? A jaká provize plyne strážníkům z každé uložené pokuty? Poslouchejte a dozvíte se to.

ikona souboru5. Nechtěná spása, p*delačka v ledničce a samozvaný bojovník proti vizuálnímu smogu

Jeden neuklízel, když měl, druhý uklízel, když neměl. Polévka šla příliš brzy do chládku a v Bystrci bylo pořádně horko. Soudce rušilo slovo Boží. Boží bylo v posledních dnech i Brno.

ikona souboru4. Létající kebab, psí Tinder a miliony na ulici

Lidé jsou k sobě hodní, i když z novin se to vždycky nedozvíte. Kebab nedoletěl přímo do úst. Žena našla svého psa v prodejním inzerátu. Souhrn nedávných brněnských podivností, které rozlouskli zdejší strážníci.

ikona souboru3. Statečná manželka, strážníci v cylindru a kdy (ne)musíte ukázat doklady

Na svůj mimořádně odvážný čin vzpomíná vedoucí naší pořádkové jednotky jen nerad. Jak mu při zákroku proti muži se střelnou zbraní pomohla jeho žena? Podle čeho si strážníci před 150 lety vybírali oblečení a v čem se Brno zase lišilo od jiných měst? Který tým z Premier League miluje Markéta a kdy se musíte strážníkovi prokázat? To vše a mnohem víc ve třetí epizodě podcastu Švestky valí pecky.

ikona souboru2. Dělníci v oblacích, dobře hydratovaný mladík a pánské kozačky

Souhrn těch nejzajímavějších případů za poslední dobu.


Vytvořeno 3.2.2022 13:35:17 | přečteno 1365x | ernest
load