Strážníci se zaslouží o čistší město, jako každý rok se zapojí do akce Ukliďme Česko

received 1482280211912918

Bezpečnost a pořádek v našem městě je pro strážníky prioritou. Tuto sobotu se ale zaměří především na čistotu veřejných prostranství. Téměř čtyřicítka z nich se ve svém volném čase vydá do ulic vybavena ochrannými rukavicemi a pytli na odpadky.

Připojí se totiž k dalším tisícovkám dobrovolníků po celé zemi, kteří se rozhodli vyčistit své okolí od smetí a přispět tak ke zlepšení životního prostředí . Kromě strážníků se do akce pravidelně zapojují také civilní zaměstnanci Městské policie Brno společně se svými rodinami.

Centrum města, Černovice nebo Královo Pole

Strážníci se 1. dubna 2023 vydají hned do tří oblastí. Jedna skupina si vytipovala lokalitu ve středu města, další dvě se připojí k úklidu v Černovicích a Králově Poli, kde se zaměří na okolí Myslínovy ulice. „Cením si toho, že se naši zaměstnanci pravidelně zapojují do dobrovolnických akcí, ať už jde o živelné pohromy, finanční či materiální pomoc potřebným, nebo právě úklid lokalit, ve kterých se často pohybují. Mnoho z nich se do této akce zapojuje i v rámci svého bydliště mimo Brno,“ dodává Pavel Čermák, 1. náměstek ředitele MP Brno.

Strážníci při této úklidové akci každoročně posbírají několik desítek pytlů s odpadem. Nejčastěji je plní obaly od potravin, kartony, skleněnými či plastovými láhvemi nebo plechovkami. Mezi smetím se v minulosti objevily také kuriozity, jako například klimatizace, umyvadlo, zbrojní průkaz nebo těžké kovové traverzy. Lidé se nezdráhali vyhodit na ulici ani židle, matrace, oblečení či kazetové magnetofony.

Pro strážníky jsou akce tohoto typu vždy zpestřením. „Mohou se neformálně potkat se svými kolegy, mnohdy i z jiných služeben. Zároveň jim není lhostejné, v jakém prostředí pracují, jsou proto rádi, že se mohou do úklidu zapojit a tímto způsobem svůj boj proti černým skládkám ještě zintenzivnit“, míní Radek Hála, vedoucí revíru Střed.“ (ms)


Vytvořeno 31.3.2023 12:52:56 | přečteno 66x | marketa.skrivankova
load