Průběžné volební zpravodajství Městské policie Brno

volby urna

servis začal po pátečním otevření volebních místností.

Na této stránce budou zveřejňovány informace k 2. kolu senátních voleb (30. 9. a 1. 10. 2022)

sobota 8:00: Začal nový měsíc a volební místnosti se znovu otevřely. Brněnští strážníci při svých preventivních kontrolách v okolí volebních místností během pátku ani v nočních hodinách zatím nezaznamenali žádný incident souvisejícími s volbami. S žádostí o případnou pomoc se na ně do této chvíle neobrátil ani nikdo z komisařů nebo občané, kteří vyrazili k senátním volbám. V návaznosti na nízkou volební účast se stejně poklidný scénář dá očekávat i v sobotu.Servis z komunálních a senátních voleb (23.-24. 9. 2022)

sobota 14.20:

Komunální i senátní volby skončily. Z pohledu Městské policie Brno se oba dny obešly zcela bez komplikací.

(S přihlédnutím ke zkušenostem z minulých let je v tuto chvíli nepravděpodobné, že by přibyla nějaká další událost související s volbami).  

sobota 12.15:

Labyrint chodeb základní školy v Brně-Komíně byl v sobotu dopoledne nad síly seniorky, která po odevzdání hlasu využila doporučení komisařů, že v budově může použít výtah. Po vystoupení z něho zamířila ke dveřím, odkud už prosvítalo denní světlo. Jenže první dveře se za ní hned zaklaply a když došla ke druhým, zjistila, že se ocitla v prostoru, kde jsou kliky jen z druhé strany. Tloukla proto na dveře, ale nikdo ji neslyšel. Naštěstí měla u sebe mobil a vytočila policejní tísňovou linku. Strážníci čtyřiasedmdesátiletou ženu v suterénu brzy našli a vyprovodili ji ze školní budovy. Vděčná seniorka pak už z tepla domova vytočila linku 156 a znovu upřímně poděkovala, že jí hlídka městské policie vysvobodila. (pš)

sobota 8.50

Noc na sobotu proběhla hladce a žádná z kontrol v okolí volebních místností neodhalila jediný problém. Brněnští strážníci tak řešili pouze jednu událost související s volbami:

Komplikace při svém návratu domů zažily v pátek před půlnocí dvě mladé volební komisařky. Studentky se po odemčení nemohly dostat do pronajatého bystrckého bytu, protože dveře byly zevnitř zajištěny bezpečnostním řetízkem. Na zvonění ani bouchání nikdo nereagoval a bez odezvy zůstaly i všechny telefonické pokusy kontaktovat další spolubydlící, která prý měla v plánu zůstat přes víkend v Brně. Přivolané hlídce z místní služebny se dívky svěřily, že mají strach, zda je nedostupná kamarádka v pořádku, a že už volaly i majiteli bytu. Strážníci proto přivolali kolegy z pořádkové jednotky městské policie, kteří mají s podobnými situacemi bohaté zkušenosti. Ti potom kvůli obavám o život a zdraví mladé ženy v bytě, přestřihli řetízek pákovými nůžkami. Společně s oběma komisařkami pak vstoupili do bytu, kde našli tvrdě spící studentku. Po probuzení rychle pochopila důvod nečekaného nočního setkání se strážníky a oběma spolubydlícím se omluvila. Zároveň vysvětlila, že zacvakla řetízek, protože na jejich volební povinnosti úplně zapomněla. (pš)

pátek 22.00:

Volební místnosti jsou uzavřeny. Z pohledu Městské policie Brno volby do této chvíle probíhají v poklidu. Zpravodajství bude pokračovat po 8. hodině ranní, kdy také zveřejníme případné noční události.

pátek 17.35:

Se dvěma občanskými průkazy odcházela v pátek odpoledne z volební místnosti ve Slatině jednaosmdesátiletá seniorka. Svůj i ten cizí si nedopatřením odnesla až domů, kde to však zjistila. Nevěděla přesně, co má dělat, a tak poprosila o pomoc souseda, který se obrátil na městskou policii. Strážníci tedy už zakrátko s dokladem mířili k bydlišti třiasedmdesátileté ženy. Bez svého dokladu byla nakonec jen několik málo minut a bude moci v klidu usínat. Celá událost zároveň výstižně dokresluje skutečnost, že zájem o volby má i starší generace. (pš)


Vytvořeno 30.9.2022 15:15:50 | přečteno 205x | pavel.soba
load