Projeďte se novým tramvajovým tunelem a vyrazte včas, radí před ohňostroji strážníci

Ignis ohnostroj

Velmi pohodlná a rychlá cesta se letos nabízí návštěvníkům ohňostrojů na Brněnské přehradě. Městská policie jim doporučuje, aby využili hromadnou dopravu. Strážníci budou divákům pomáhat u břehů, na vodní hladině i v provozu.
V době mezinárodní přehlídky ohňostrojů dbají hlídky především na dodržování veřejného pořádku a na desítkách míst přispívají k plynulosti dopravy a co nejhladšímu parkování. Koordinují například příjezd na Starou dálnici, která ve vymezených časech slouží jako odstavná plocha.

V den každého ohňostrojného představení zamíří k Brněnské přehradě a do její blízkosti okolo osmdesáti strážníků.

Rychlá tramvaj

Silnice v okolí Bystrce bývají ve večerních hodinách přetížené. Mnoho řidičů se kvůli tomu stresuje a na poslední chvíli horečně hledají parkovací místo. Letos mohou mít cestu výrazně příjemnější. V květnu se otevřel tramvajový tunel v Žabovřeské ulici a cesta z Pisárek až k Přístavišti trvá dvanáct minut.

Hromadná doprava je jednoznačně nejspolehlivější volbou. „Dopravní podnik reaguje na aktuální situaci a spoje posiluje podle potřeby. Zajišťuje i odjezd nočními linkami po skončení ohňostroje,“ zdůraznil Pavel Čermák, 1. náměstek ředitele. I tak je dobré vyrazit za zábavou v předstihu.

Pro ty, kdo do okolí přehrady přece jenom zamíří vlastním vozidlem, jsou připraveny parkovací kapacity:

• před ZŠ Vejrostova
• v ulici Páteřní
• cca od 19 hodin na Staré dálnici - asi 1200 parkovacích míst maximálně do 00.30 hodin
• u obce Rozdrojovice (při příjezdu od Kuřimi)

Podle svých možností a kapacit dohlížejí strážníci i na odstavená auta, aby zamezili případným pokusům o vloupání.

 

Myslet na zdraví

Městská policie nasadí kromě pěších hlídek, autohlídek či skútrů také dva motorové čluny poříční jednotky. Díky služebním plavidlům mohou strážníci pružně reagovat na nenadálé situace nejenom během ohňostrojné produkce.

Jeden ze člunů je vybavený i automatickým defibrilátorem, kterým již strážníci v minulosti úspěšně zachraňovali životy. Kolaps může nastat například v davu, vlivem horka, případně i v kombinaci s požitým alkoholem. Strážníci proto doporučují pít dostatek nealkoholických nápojů a chránit se před sluncem.

Všímat si budou i dodržování tržního řádu. V minulosti ho někteří stánkaři a provozovatelé atrakcí porušovali, například překročením otevírací doby nebo dokonce chybějícím povolením k provozu.

Na oficiálním webu RegioJet Ignis Brunensis jsou k dispozici i rady pro přepravu na Brněnskou přehradu. O případných mimořádných událostech se veřejnost aktuálně dozví i na internetové adrese www.facebook.com/mpbrno. (jag)


Vytvořeno 8.6.2023 11:29:39 | přečteno 34x | pokorna.jana
load