Poprvé od postupu hostí Zbrojovka Slavii, ke stadionu zamíří desítky strážníků

IMG 2539

Lídr tabulky, tradiční rival, divácký magnet. Tím vším je fotbalová Slavia Praha, která v neděli přijede do Brna sehrát po šestnácti měsících prvoligové utkání s místní Zbrojovkou. Pořadatelé očekávají zaplněné tribuny, a tak se na zápas pečlivě připravují i brněnští strážníci.

V bezprostředním okolí stadionu i v blízkých ulicích se jich bude pohybovat sedm desítek. Městská policie Brno nasazuje mimo jiné tři štítová družstva, čtveřici psovodů a další pořádkové i dopravní hlídky.

Zbrojovka Brno je zpátky v první lize po roční odmlce, a tento soupeř je doposud nejatraktivnější. Zásadní bezpečnostní potíže sice neočekáváme, ale jsme na ně připravení. Vždy záleží na vývoji utkání a atmosféře na tribunách,“ vysvětluje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Problémy se však s velkou pravděpodobností nevyhnou dopravě. Zájem o vstupenky je podle klubu obrovský, a pokud se jich udá většina nebo se vyprodají, mohlo by to pro královopolské ulice představovat výraznou zátěž.

„Duel se hraje v neděli vpodvečer, o posledním prázdninovém víkendu, kdy už většina místních pravděpodobně bude doma. Parkovacích míst tedy téměř jistě nebude dostatek, přemíra přijíždějících vozidel může úzké ulice zcela zablokovat. Výrazně fanouškům doporučujeme, aby využili hromadnou dopravu, ušetří tím čas i starosti,“ radí Emil Zdražil, vedoucí dopravní jednotky.

Hlídky městské policie zůstávají v okolí stadionu až do odchodu fanoušků. Na opatření spolupracují s Policií ČR. (jag)


Vytvořeno 24.8.2022 14:13:33 | přečteno 114x | jakub.ghanem
load