Pomoc lidem mají zaměstnanci městské policie v krvi, nejcennější tekutinu dnes hromadně darovali

MP Brno darcovstvi krve fnusa krev transfuzni 01

Nízké zásoby krve v nemocnicích motivovaly zaměstnance Městské policie Brno k dalšímu hromadnému odběru. Bezmála třicet jich ve středu navštívilo odběrové centrum Fakultní nemocnice u svaté Anny, polovinu tvořili velmi žádaní a cenní prvodárci. Zapojili se strážníci i civilní zaměstnanci.

Českým nemocnicím dlouhodobě chybí desítky tisíc dárců. Jedním z hlavních cílů středečního společného odběru proto bylo i přilákat nové zájemce a upozornit na někdy až kritický nedostatek některých krevních skupin.

Zhruba z šesti stovek zaměstnanců brněnské městské policie jich krev opakovaně darují přibližně dvě třetiny.

„Pravidelně oslovujeme mezi svými pracovníky možné nové dárce a rádi bychom inspirovali i širokou veřejnost,“ vysvětlil Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

„Velmi děkujeme každému, kdo se pro dárcovství rozhodne. Dnešní odběr dokazuje, že to může být i příjemná zkušenost. Personál transfuzního oddělení svatoanenské nemocnice byl milý a pečující, pro kolegy to byl bez nadsázky pozitivní zážitek,“ vylíčil Luboš Oprchal.


Brněnští strážníci pořádají dobročinné akce pravidelně. Podporují například samoživitele a přispívají rodinám pečujícím o nemocné a postižené děti.  

Vytvořeno 30.3.2023 6:32:02 | přečteno 84x | marketa.skrivankova
load