Letní branně vzdělávací seminář 2015

Letní branně vzdělávací seminář 2015

Aktivní pohyb, vstřebávání užitečných a zajímavých poznatků, nevšední společenská událost … to vše každoročně o prázdninách absolventům programu Senior akademie přináší tzv. Letní branně vzdělávací seminář.

Cílem letošního "pochoďáku" bylo Duchovní centrum svatého Františka z Pauly ve Vranově u Brna. Sto padesát účastníků akce se kolem deváté hodiny ráno sešlo na autobusové konečné zastávce v Ořešíně, kde je čekala registrace, vyslechli si základní instrukce a získali arch s vědomostním kvízem z oblasti dopravy.

Po opuštění startovního bodu vedla seniory cesta směrem na Útěchov, před kterým pro ně bylo uprostřed přírody připraveno nevšední stanoviště. Dva strážníci vybaveni speciálním laserovým měřičem rychlosti a stopkami zde každému účastníkovi akce změřili, jak rychle projde speciálně připraveným koridorem, imitujícím přechod na rušné křižovatce ve městě. Každý si tak mohl ověřit, zda stihne přejít přechod v místě, kde je pro chodce vymezena kratší časová lhůta.

Poté, co senioři prošli Útěchovem, zamířili po zelené turistické značce do Vranova. Tam je po zdolání sedmi a půl kilometrové trasy čekala kontrola správných odpovědí z testu a hlavně tradiční oběd v podobě takzvaného Strážníkova guláše. U něj účastníci rozebírali jednotlivé zážitky z cesty, sdělovali si události, které je potkaly od doby, kdy se v Senior akademii viděli naposledy, a podle časových dispozic každého z nich si mohli prohlédnout působivé okolí kláštera nebo prostory přilehlého chrámu. (sim)

Letní branně vzdělávací seminář

Branný závod

Branný závod

 
Branný závod

Branný závod

 
Branný závod

Branný závod

 
Branný závod

Branný závod

 
Branný závod

Branný závod

 
Branný závod

Branný závod

 
 
Vytvořeno 14.8.2015 15:34:00 - aktualizováno 22.12.2021 10:05:32 | přečteno 30x | ernest
load