Letní branně vzdělávací seminář 2015

Letní branně vzdělávací seminář 2015

Aktivní pohyb, vstřebávání užitečných a zajímavých poznatků, nevšední společenská událost … to vše každoročně o prázdninách absolventům programu Senior akademie přináší tzv. Letní branně vzdělávací seminář.

Cílem letošního "pochoďáku" bylo Duchovní centrum svatého Františka z Pauly ve Vranově u Brna. Sto padesát účastníků akce se kolem deváté hodiny ráno sešlo na autobusové konečné zastávce v Ořešíně, kde je čekala registrace, vyslechli si základní instrukce a získali arch s vědomostním kvízem z oblasti dopravy.

Po opuštění startovního bodu vedla seniory cesta směrem na Útěchov, před kterým pro ně bylo uprostřed přírody připraveno nevšední stanoviště. Dva strážníci vybaveni speciálním laserovým měřičem rychlosti a stopkami zde každému účastníkovi akce změřili, jak rychle projde speciálně připraveným koridorem, imitujícím přechod na rušné křižovatce ve městě. Každý si tak mohl ověřit, zda stihne přejít přechod v místě, kde je pro chodce vymezena kratší časová lhůta.

Poté, co senioři prošli Útěchovem, zamířili po zelené turistické značce do Vranova. Tam je po zdolání sedmi a půl kilometrové trasy čekala kontrola správných odpovědí z testu a hlavně tradiční oběd v podobě takzvaného Strážníkova guláše. U něj účastníci rozebírali jednotlivé zážitky z cesty, sdělovali si události, které je potkaly od doby, kdy se v Senior akademii viděli naposledy, a podle časových dispozic každého z nich si mohli prohlédnout působivé okolí kláštera nebo prostory přilehlého chrámu. (sim)

 
Vytvořeno 14.8.2015 15:34:00 - aktualizováno 22.12.2021 10:05:32 | přečteno 58x | ernest
load