Děti se v pátek rozloučí se školním rokem, o jejich bezpečný vstup do prázdnin se postarají strážníci

zacatek skolniho roku

Konec školního roku se nevyhnutelně blíží. Už tento pátek zasednou děti školou povinné do svých lavic jen proto, aby si převzaly vysvědčení a učitelům a spolužákům popřály krásné prázdniny. S vidinou dlouhého volna budou mnohé z nich opouštět školní budovy v bujaré náladě.

Ať už děti zamíří po závěrečném zazvonění domů, do parku nebo třeba do cukrárny, na jejich bezpečný odchod ze škol dohlédne okolo stovky strážníků. V bezprostřední blízkosti více než čtyřiceti školských zařízení budou hlídky městské policie usměrňovat provoz už od brzkých ranních hodin.

„Děti jsou často doslova v euforii, že jim právě skončila škola. Odchází zabrané do rozhovoru se svými spolužáky a nesoustředí se na dění kolem sebe. Právě proto jim strážníci pomáhají přecházet silnici v blízkosti škol každý rok, starají se o jejich bezpečnost a také upozorňují řidiče, aby zpomalili a byli obezřetní,“ říká Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Bezpečnost dětí je pro brněnské strážníky jednou z hlavních priorit

Dokazuje to také fakt, že u dvanácti školských zařízení garantuje městská policie dohled strážníků pravidelně každý školní den od půl osmé do začátku vyučování. Jde o frekventovaná místa, která jsou z jejího pohledu nejrizikovější.

Posledním zazvoněním to ale pro strážníky nekončí

Strážníci jsou připraveni usměrňovat dopravu, zastavovat vozidla i kontrolovat, zda řidiči dodržují dopravní předpisy. Kromě toho svou pozornost zaměří také na dětská hřiště, sportoviště nebo jiná veřejně přístupná místa, kde především náctiletí velmi často a rádi tráví svůj volný čas. „Hlídky městské policie se zde budou vyskytovat zejména preventivně. Tato místa totiž mnohdy svádí k popíjení alkoholu či zkoušení různých omamných a návykových látek a přítomnost strážníků by je od této činnosti měla odradit,“ věří Pavel Čermák, 1. náměstek ředitele MP Brno.

Jedna početná skupinka školáků už se nemohla oslav konce školního roku dočkat a rozhodla se přivítat přicházející prázdniny alkoholem v brněnském Komíně. Případ jsme zveřejnili 25. června. (ms)


Vytvořeno 28.6.2023 12:40:43 | přečteno 35x | marketa.skrivankova
load