Vedení MP Brno

Primátorka statutárního města Brna

JUDr. Markéta Vaňková

Vankova.png, obrázek se otevře v novém okněVážení Brňané,

strážníci městské policie jsou nedílnou součástí života ve městě. Starají se o klid a pořádek, pomáhají všem občanům i návštěvníkům města v nepříjemných situacích a v případě potřeby neváhají nasadit vlastní životy, aby zachránili ty naše. Za to jim patří velký dík.

Jejich činnost je ale mnohem širší. Osobně bych vyzdvihla preventivní složku jejich působení, neboť tu považuji za možná nejdůležitější. Strážníci se podílejí na projektech, jež slouží k edukaci dětí, teenagerů či třeba seniorů nebo handicapovaných. Na dopravním hřišti učí prvňáčky orientovat se v provozu, v rámci Senior akademie vysvětlují babičkám, jak řešit potíže se sousedy či jak se vyznat ve spletitém prostředí internetu. Díky jejich každodenní neviditelné práci je Brno jedním z nejbezpečnějších měst na světě.

Práce strážníka není jednoduchá. Kandidáti musí splnit přísné nároky a prokázat celou řadu znalostí, dovedností i osobnostních kvalit. Musí umět komunikovat s občany a v kritické situaci reagovat s chladnou hlavou. Aby se ve svém poslání neustále zdokonalovali, absolvují další průběžná vzdělávání a výcvik. Takovou práci nezvládne každý, proto se snažíme nové kandidáty motivovat například náborovým příspěvkem.

Město si svých strážníků váží. Chceme vytvořit stabilní, kvalitní tým, který si poradí s každou situací a bude svým občanům oporou. Věřím, že se tato práce vyplatí a Brno bude nadále onou pomyslnou oázou klidu a pohody, městem, v jehož ulicích se budete snadno cítit jako doma.

Vedení MP BrnoOPRCHAL.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Mgr. Luboš Oprchal

ředitel MP Brno

E-mail: reditel@mpb.cz

Telefon: 541 124 320

 
CERMAK_Pavel_1.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Mgr. Pavel Čermák

1. náměstek ředitele MP Brno

E-mail: pavel.cermak@mpb.cz 

Telefon: 541 124 518

 
Vytvořeno 4.1.2022 15:35:07 | přečteno 11257x | ernest
load